Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mennyi dohány található a...

Roxi 320 kérdése:

Mennyi dohány található a cigarettafüstben? Kerül a szájüregbe dohány cigizés után?

Figyelt kérdés

Még pici lányként beszívtam apukám cigijébe, kiütött és erőteljesen fulladoztam. A dokik azt mondták dohány allergia, ez még nem is volt akkora baj, apum leszokott és én sem terveztem dohányozni. Elvoltam az allergiámmal míg nem kerültem gimibe. Rengeteg barátom van, soha nem éreztem magam ennyire boldognak, csak nagyrészük dohányzik. Figyelnek, hogy ne fújják/szálljon felém a füst, de gondolom ez nem sokat ér. Nem akarom, hogy .at allergiám miatt ne lehessenek ilyen fantasztikus barátaim, de félek, hogy ismét rohamot kapok és szeretném tudni, mennyire kell aggódnom. Szüleim annyira nem féltenek, de ők is mondják, hogy addig álljak odébb stb. Hab a tortán: van egy srác akivel kezd alakulni valami és óvakodnom kéne attól, hogyha megcsókol (ne adj Isten!) egy szál után megint előjönnek a kiütések? Figyel rá, hogy ne cigizzen amikor velem van, de akkor is bármikor adódhat olyan helyzet, hogy ki vagyok téve ennek.


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. dec. 3. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Kérd meg a barátaidat, hogy ha lehetséges akkor a jelenlétedben ne gyújtsanak rá. Ha még sem bírják ki, akkor meg álljanak odébb.

A lényeg annyi, hogy ha valakinek a tüdejébe, a hörgőkbe vagy a léghólyagocskákba valamilyen idegen anyag (por, nikotin, kátrány) kerül, akkor azt általában kiköhögik az emberek. Viszont, ha nálad előáll ugyanez a helyzet a szervezeted sokkal intenzívebben reagál erre, és ez okozza a rohamot. A szájon át kifújt füstben kevesebb a káros anyag (füstszűrőn és a delikvens tüdején már átment), viszont a cigaretta elején gomolygó füstöt nem szűrte meg semmi.

Egyébként, most kérném az alattam válaszolók segítségét: Az antihisztamin alapú gyógyszerek beválhatnak a kérdezőnek? Azt tudom, hogy ételallergiánál ajánlják, és ha valakit allergiás a méhcsípésre, de ebben az esetben is hatásos lenne...?

2018. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!