Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Azzal árhatok magamnak ha...

Azzal árhatok magamnak ha kiöblítem néha az orrom vízzel? Miért fáj annyira ha belemegy az orromba a víz?

Figyelt kérdés
1 hete sokat kell tüsszögnöm. Nem vsgyok megfázva, valami allergia. De nem akarok még gyógyszert szedni rá, mert attól kába vagyok. Ha van valami más ötlet ami segít ilyenkor megköszönném.

2019. ápr. 5. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van allergiára olyan gyógyszer, ami nem álmosít, illetve létezik orrspray is, kifejezetten az allergiás tünetek enyhítésére.
2019. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni gyógyszertárban izotóniás sóoldatot, vegyél hozzá orrspray pumpát hozzá való üveggel. Próbáld ki ezt. Jobb mint a csapvíz. Ebből bármennyit használhatsz, nem árt. Ez kimossa a pollen nagy részét az orrodból. De hallottam orröblítő készülékről is, kérdezz rá a gyógyszertárban!
2019. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1.szteroidos orrspraynek hívják. Köszi a "jó" tanácsot úgy tönkretette tavaly nyáron a nyálkahártyamat, hogy azóta sem jött helyre. Sok tablettát kipróbáltam mindtől álmos voltam. Nincs kedvem kísérletezni és mérgezni sem magam gyógyszerekkel amíg van alternatív megoldás. 2. Köszönöm utána nézek
2019. ápr. 5. 17:12
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Én kérek elnézést, hogy nem említetted a kérdésedben...

Egyébként a legjobb módja a hozzászoktatás. Fiatalabb korban könnyebben elnőhető. Sejtem, te is fiatal vagy, a válaszodat illetően...

Tehát, ha szoktatod a szervezeted az allergénhez, akkor nagy eséllyel javulni fog az állapotod. Én kb az összes zöld növényre allergiás voltam(fűfélék, fafélék, por...). Mára már kb csak a parlagfű és a mogyoró allergiám maradt meg.

2019. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi test sok vizet tartalmaz, de ebben a vízben különböző sók, elsősorban konyhasó (nátriumklorid) van oldva, mégpedig kb. 0,85% végkoncentrációban. Ezt nevezik izotóniás oldatban, az emberi szövetek, sejtek számára ez a legkevésbé károsító összetétel. Ha csak tiszta csapvizet szívsz fel, akkor az azzal érintkező sejtek/szövetek a koncentráció kiegyenlítés során vizet szívnak fel (ozmózis) és megduzzadnak, ez az amit te fájdalomként érzékelsz. Ezért inkább izotóniás sóoldattal mosd át az orrüregedet.
2019. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4. Írtam, hogy nem akarok gyógyszert. A szteroid szerinted micsoda?

5. Vajon salvus víz is jó erre? Mert patika felé csak hétfőn jutok. Az meg vsn itthon.

2019. ápr. 5. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:

A steroidos orrspray nen teszi tönkre a nyálkahártyát, csak lokálisan hat, így nem kell tőle félni. Pont azért lehet kúraszerűen, hosszabb távon használni, mert a duzzanatot okozó gyulladást csökkenti, nem pedig vérteleníti, mint a hagyományos nátha elleni készítmények. Milyen orrsorayt használtál, ami tönkretette a nyálkahártyád? Lehet inkább bb valamely vivőanyagra vagy érzékeny.

A fozsós öblítés pedig jó. A sima csapvíz legtöbb helyen klórozott, ami irritálja a nyálkahártyát, azért fájhat.

2019. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszázalékos sóoldatot Te is készíthetsz otthon, az nem mar. Fél liter vízben 5 gramm só az 1%. Egyébként minden drogériában van 0,9%-os sós vizes orrspray, néhol tengervizes orrspray-ként árulják, 7-800 Ft. Dm-ben antiallergén orrspray is van (nyilván nem szteroidos). Az orröblítésre a "Neti-kancsó" nevű orrmosó egy megfelelő eszköz, youtube videókról könnyen elsajátítható a használata, az orr alsó része nagyon jól átöblíthető vele és tényleg segít nátha, allergia esetén is. Ezt langyos 1%-os sóoldattal kell használni, tiszta felüdülés az orrüregnek és valamiért az arcüregnek is, pedig nem megy magasra a víz.
2019. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nasonex
2019. ápr. 6. 08:38
 10/11 anonim válasza:

A ClinSin a legjobb orr- és arcüregmosó amit eddig használtam. Ennek az adagolójába tehetsz egy zacskó "port" (sót) amit adnak hozzá, ez lesz az izotóniás oldat. 2 zacskót ha feloldasz, az már hipertóniás, az a komolyabb bajokra van.

Kitakarít mindent az orrból. Arcüreggyulladásom idején azt is kihozta, ami bentmaradt volna továbbfertőződni.

Én csak ajánlani tudom.

2019. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!