Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kaszálás után hólyagok lettek...

Proszesszordrben kérdése:

Kaszálás után hólyagok lettek a kezemen mintha égési sérülések lennének. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Hólyagok jelentek meg a kezemen kaszálás után,és rengetek kis piros folt. Voltam bőrgyógyásznál,aki felírt egy hűsítő krémet,és egy gyulladáscsökkentőt. Azt mondta 3-4 hónap az elmúlási ideje. Tudnátok valamit ajánlani a gyorsabb múlás érdekében? Tapasztalatok?
2019. jún. 12. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hónapot mondott és nem napot?

Mert az inkább reálisabb.

Ahogy kaszáltál, a mechanikai súrlódás hatására elnyíródtak a szövetek. Magyarán vízhólyag lesz az.

2019. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb 1 hete volt ez,azóta a hólyagok eltűntek de a piros foltok maradtak, tele van vele mind a 2 kezem.
2019. jún. 12. 22:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Idő kell a teljes gyógyuláshoz ha nem fájnak meg semmi akkor nincs baj
2019. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb.30 éve már, anyám gyomlálás közben lett hólyagos. Mindkét keze könyékig, és a lába szára valamint a combja. Fél év is kellett mire halványultak a foltok. A dokik tanácstalanok voltak, mert ilyent még ők sem láttak (háziorvos, bőrgyógyász,mentőorvos) Paszternákot gyomlált, és azon volt valami sav, ami égési sebeket okozott. De csak ott, ahol a fűszálak megkarcolták, megsértették a felső hámréteget.

Édesanyám jobban járt volna, hamarabb gyógyult volna, ha nem mutatja meg orvosnak. Az orvosok mindenféle trutyival kenték, kenették, amitől helyenként kisebesedett.

Rá két évre a feleségem is egy másik birtokon szintén kiizzadva paszternákot gyomlált. Rajta is megjelentek ugyan olyan hólyagok, sőt Ő még az arcát is törölgette zsebkendővel, és az arca is hólyagos lett. De neki 2-3 hét alatt teljesen elmúlt. Tanulság: csak akkor fordulj orvoshoz, ha elejétől a végéig el tudod magyarázni neki, hogy mi történt, és azt világosan meg is érti! Ha ez nem teljesedik akkor minden doki gyógymódját kételkedve fogadd, és még körültekintőbben alkalmazd!

2019. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az durva. Bőrgyógyász mikor bementem egyből mondta hogy "te kaszáltál". Adott rá egy kikevert kenceficét. Csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra,kinek mi múlasztotta el! Köszi a válaszokat!
2019. jún. 14. 08:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb próbáld ki a kézi kaszálást. Én se bírom a benzinest, ráadásul azzal se könnyebb.
2019. júl. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!