Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Savasodás, szerintetek ez a...

Savasodás, szerintetek ez a kijelentés nettó hülyeség volt?

Figyelt kérdés

Pár éve egy régi főnököm mondta, hogy régen nagyon szerette a kávét, de már évek óta nem hiszik mert azt olvasta hogy lesavasítja a szervezetet.


Na most én meg olyan írásokat olvastam egészségügyi szakemberektől hogy ez a savasodás, lúgosítás és társai egy nagy bullshit, legalább is abba a formában amiben a különböző alternatív gyógyítók előadják.


Most akkor van ebbe valami igazság amit fentebb írtam, vagy a kávé elsavasít nettó baromság kijelentés?


2019. aug. 5. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem létezik ilyen,nem véletlen csukták le aki ezt kitalálta. esetleg a gyomorsav hát nyomja fel
2019. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Olyan nincs, hogy "elsavasít". Gyomorsav túltengést okoz, savat csinál. Lehet, hogy nem a megfelelő szót használta rá. :D
2019. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

A wikipédián nézz utána az acidózis szócikknek!


Vannak, akiknek ég a gyomruk a kávétól, mert nekik túlzott gyomorsavtermelést okoz, mint pl nekem a paradicsom. De ennek az acidózishoz semmi köze.


Maga az acidózis létezik, de a rengeteg csodaszer, amiket az acidózis nyereségvágyból elkövetett szándékos félremagyarázása által próbálnak eladni, puszta kuruzslás, semmi más.

2019. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Más dolog a tudomány és más minden, ami ezen kívül van.

Minden élő szervezetben a biokémiai folyamatok "normális" működéséhez szükséges pH értéket maga a szervezet hozza létre. Konkrétan az emberi szervezetben bizonyos szervekben lehetséges viszonylag szélsőséges pH érték, de ezt a szervezet csak ott, abban az adott szervben tartja fenn (a gyomorban például, ahol a sósav termelődés miatt kifejezetten alacsony a pH, nagyjából 1-es érték körül, azaz kb. 0,1M sósavoldatnak megfelelő), ezt azonban a vékonybél nedvek semlegesítik, ahogy a gyomorból a falat továbbhalad és lúgos körülmények között folytatódik az emésztés. A vérnek, nyiroknak, gerincvelői folyadéknak enyhén lúgos pH-ja van (nagyjából 7,4 körül). Mindezt a szervezet automatikusan tartja fenn. A vér pH értékének megváltozása súlyos élettani problémákat okoz (pl. acidózis, azaz savasodás, ami eszméletvesztéses állapot, de a fokozott széndioxid vesztés, azaz lúgosodás (hiperventilációnál) hasonlót okoz.

A kávéban valóban van klorogénsav, ami a kesernyés ízhez hozzájárul. Az élelmiszerekkel inkább az a gond, hogy a vesében történő kiválasztás során a vérben levő és a glomerulosok közbeiktatásával a vizeletbe jutó anyagok pH módosító hatása befolyásolhatja a vesében a kőképződést, mivel egyes anyagok oldhatóságát a pH befolyásolja.

2019. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az életkor előrehaladtával egyre kevesebb gyomorsavat termel a gyomor, ezért a kórokozók bejutnak a vékonybélbe és ott megtelepszenek. A telepek hidrogéngázt termelnek, amely feszíti a gyomrot, megnyílik a gyomorszáj és lefekvés után visszaáramlik a gyomorsav a nyelőcsőbe! Szerinted jó ötlet savlekötőkkel és lúgosítókkal kezelni a problémát?
2019. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!