Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet csinálni reflux ellen?

Mit lehet csinálni reflux ellen?

Figyelt kérdés
Esténként nagyon fáj a gyomrom, gyakran visszajön az étel. Lehet hogy amikor fertőzés miatt hánytam, akkor történt valami a gyomorszájjal? Már voltam orvosnál, adott gaviscont, de úgy érzem nem használ. Mit csináljak?

2019. aug. 8. 23:39
 1/7 anarchy666 ***** válasza:
Elég valószínűtlen, hogy néhany hányás miatt alakult ki a reflux. Szerintem menj vissza a háziorvosodhoz, hogy nem használ és adjon valamilyen más gyógyszert. Általában protonpumpa gátló szert szoktak adni, azok lényegesen hatásosabbak.
2019. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy pohár vízben elkevert csapott kiskanál gyógyszertári szódabikarbóna megoldja a lefekvés előtti problémát. Azt megiszod és ennyi.
2019. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(Ja, és a gaviscon xart sem ért nálam sem!)
2019. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyél meg egy-két csésze natur napraforgomagot jól megrágva.
2019. aug. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Attila Bé ***** válasza:
Pantoprazol (úgy tudom, a 20mg-os nem vényköteles), Venter (az tuti nem receptes, de hatékony). Ha olcsó megoldást akarsz, szódabikarbóna (a patikában 100%-os van).
2019. aug. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Attila Bé ***** válasza:
2019. aug. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szódabikarbóna nem segített, amikor erősen előjött a refluxom, protonpumpa gátlót szedtem 4 hónapig, az használt, és persze szigorú diéta. Azóta pedig Peridot vizet iszom, minden étkezés előtt 1 órával 2 decit, ez nálam bevált. Persze kerülni kell a savas ételeket, az édességet, ez irritál leginkább, és a cigizel, az is rossz ilyenkor.
2019. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!