Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS REFLUX ellen?

SOS REFLUX ellen?

Figyelt kérdés
refluxom van doki szerint szedem is a gyógyszert, salvus viz, gyomorpanaszom nincs, torkom érzem nagyon rossznak....volt hogy szinte ülve aludtam akkor két napig jó volt a torkom, aztán felemeltem kicsit az ágyat lejjebb feküdtem de nem voltam vizszintesen és a torkom megint rossz :( ha esetleg tudtok valami tanácsot...

2013. aug. 10. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy újra kell gondolni a gyógyszereidet, szóval vissza az orvoshoz, és addig is vigyázz, mit és mikor eszel (nem tesznek jót a csípős, fűszeres, túl szíros dolgok, főleg nem lefekvés előtt, de gondolom ezt már rég kitapasztaltad magad is).
2013. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már voltam ugyanugy pantoprazolt szedtem, most adott másikat de az is pantoprazol :D szóval nem tudom...elvileg a pantoprazol lassabban hat, meg idő kell neki még csak 3hete szedem, és ugye 3hónapig kell....hát nemtudom
2013. aug. 10. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha még csak 3 hete szeded, akkor türelem, nekem is hónapokba telt, míg elmúlt, én Controlocot szedtem reggel és este.
2013. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hónapok??? uhh...
2013. aug. 10. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze a gyógyszer mellett tartani kell a diétát is, és tilos a kávé, csoki, cigi, túl fűszeres és savas ételek.
2013. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem eszek paradicsomosat, nem eszek nagyon füszereset sem, és sosem kávéztam, se cigi....csak sima vizet iszok, és sokszor eszek keveset, tehát azt se értem egyáltalán miért lett refluxom ???? de lehet idegi alapon is, viszont tudjátok mi érdekes??? két hete elkezdem inni a salvus vizet, mondom kipróbálom nem veszitek vele semmit, és kb 5napja azt érzem hogy a mellkasomnál belül mintha a nyelőcsövem a gyomorszájig bizseregne csiklandoz, lehet hülyén hangzik de ezt érzem, először megijjedtem mert erősen éreztem meg szúrást is gondoltam biztos begyulladt a nyelőcsövem, de 2éve kapar a torkom semmi más panaszom nem volt érdekes hogy pont most gyulladna be, a salvus vizet is iszom meg gyógyszert is szedek, de egyre tompábbban érzem már ezt az érzést, szerintem gyógyul a nyelőcsövem, csak fura eddig hogy nem éreztem semmit....érdekes....a torkom még érzékeny, de ott is más fajta érzést érzek, remélem tényleg csak gyógyul....viszont olvastam a paleoit diétáról hogy az megszüntetni, hát nemtudom, lehet, de én nagyon nem szeretném kipróbálni sajnos nem nem is engedhetem meg magamnak hogy külön olyan cuccokat vásároljak, mert ugye drágábbak, korpás kenyeret azt szoktam enni bár amúgy se vagyok valami nagy kenyeres, meg tejet se nagyon iszok.....viszont tészta, krumpli,hús, péksütik ezeket nagyon imádom :) Köszönöm amúgy a válaszokat :)
2013. aug. 10. 14:34
 7/8 kalfus válasza:
Mellkasod és hátad nem szokott lüktetni, olyan mintha a szíved verne rosszúl? nekem pl igen, mert volt hogy be volt gyulladva az egész nyelőcsövem, uh óvatosan a kajával!
2013. aug. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mellkasom középen szúr....meg sokat csuklok. de szerintem idegi alapon van a reflux...
2013. aug. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!