Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ingadozó vérnyomás. Mi a teendő?

Ingadozó vérnyomás. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Hypertonia gyanú miatt szemfenékvizsgálaton ingadozó vérnyomás jelei mutatkoztak. A 24 órás vérnyomásmérő különösebben nem hozott rossz eredményt (bár megjegyzem hétvégén, otthon, egész napos nyugalomban történt).

A belgyógyász nem is foglalkozott tovább a kérdéssel, de még csak nem is javasolt semmit.


2010. júl. 13. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Betaloc zok-ot kell felíratni a háziorvossal. Vidd el neki a papírokat, ami alapján látja, hogy mi a baj, mondd el neki, hogy mi a gondod. ez a gyógyszer pontosan arra van hogy egész nap szinten tartsa a vérnyomásod, 3 éve én is szedtem. Azóta abbahagytam, és semmi bajom, mármint visszaállt normálisra, néha alacsony, de az egy kávéval megoldható.
2010. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a gyógyszer, ami az egyik embernek jó, az nem biztos, hogy a másiknak is jó.A betaloc Zok egy bétablokkoló gyógyszer, ami nem jó például az olyan egyénnek, akinek lassú a pulzusa.Ha erre lett volna szüksége, valószinű, hogy felírta volna a diagnoszta.Teljesen felesleges megmondani az orvosnak, hogy mit írjon ugyan már fel, főleg ha a 24 órás nem mutatott különösebb eltérést.
2010. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a helyett hogy a valaszt szapultas legalabb valaszolhattal volna is a kerdesre, az oldalnak ez a lenyege nem a kritika...
2010. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szapulás az lett volna, ha a borzalmas helyesírásodat véleményeztem volna!
2010. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak az az érdekes, hogy a szemfenék vizsgálat is ingadozó vérnyomásra utal, mert már vannak eltérések. Kezeletlenül ez csak tovább romlik, nem?

Meg az nem baj, hogy nem hétköznap, normál munkavégzés közben történt a 24 órás mérés?

2010. júl. 14. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt mondják, hogy nem szabad vele pihenni, mindent a megszokott ütemben kell végezni.De ettől ne félj, ha mégis tartasz tőle kérj egy újat a munkanapodra.
2010. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor ne foglakozzak vele? Mondtuk, hogy szombaton volt, nyugalomban (ők adták az időpontot)de rá sem hederítettek (volt egyéb fontosabb probléma, lehet azért!?).

Fura azért, de magamtól nem kérek másik időpontot. A szemészeti része izgat csak...

2010. júl. 14. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Helyesírási hiba? na, hol? Én max elírási hibát látok... de legyek én a hülye, oké
2010. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!