Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas ez a vérnyomás? Rosszul...

Magas ez a vérnyomás? Rosszul érzem magam tőle!

Figyelt kérdés

sys 127, dia 70, pulzusom pedig 75.

Elég hülyén érzem magam tőle... ÉS már kb 2 napja ilyen magas :S Meg néha lefekvéskor is szokott ilyen lenni...


Máskor alacsonyabb, de nem tudom, hogy kb mennyi, mert csak akkor mérem, amikor úgy érzem, hogy valami nem jó...


16/L


2011. okt. 28. 10:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ha számít valamit, akkor leírok 1-2 adatot magamról

160 cm magas vagyok, és 100 kg (de fogyózok), heti 4-5x szobabiciklizek 35 percet, nem eszek zsíros ételeket..

2011. okt. 28. 10:42
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem magas, nem szabadna attól rosszul érezni magad.

Viszont a zsíros ételek kerülése nem diéta, a cukroktól, szénhidrátoktól lehet igazán hízni. Szóval a kenyeret meg cukros dolgokat kéne inkább visszavenni.

És a szobabiciklizést told fel 1 órára, és ahogy tudod, növeld a tempót, mert így nem sokat ér. Ha tudsz közben pulzust mérni, akkor jó, ha 120 körül van.

2011. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ne oktass ki légyszíves. Nem a diétára írtam a zsíros ételek kerülését, hanem a szívem illetve a vérnyomásom miatt.

1 órára pedig nem fogom kitolni, örülnék ha lenne annyi időm...


A fogyókúráról meg most ne beszéljünk, elég sikeres, köszi.

2011. okt. 28. 10:51
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Az említett 3 adat szerintem normális, valószínűleg nem azok a rosszulléted okai. Fordulj orvoshoz. És ne légy ilyen sértődékeny, senki nem oktatott ki.
2011. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem oktatott ki az előző hanam segíteni akart!!! A vérnyomásodnak semmi baja ...tökéletes...valószínű el kéne foglalnod magad és nem lenne időd rosszul lenni!!!! Tanulj , segíts otthon, sportolj!!!! Ha már pedig nagyon unatkozol, gyakorold a tiszteletadást más emberek felé!!!!
2011. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem vagyok sértődékeny, de utálom, ha kiforgatják a szavaimat.


Amúgy egyre jobban érzem, hogy mindjárt kiugrik a szívem, hányingerem is van már..

2011. okt. 28. 10:58
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha minimálisan eszel zsíros vagy cukros ételt minimálisan, akkor nem lenne ilyen bajod. A vérnyomásod teljesen normálisnak mondható, szóval itt más baj van. Javaslom hogy menj el orvoshoz, ő elküld vérvételre, és abból ki fog derülni hogy mi lehet a probléma. Az sincs kizárva hogy túl hajtod magad, főleg ha most nem rég kezdted a fogyózást, ilyen velem is előfordult. És ha ezt nem rég kezdted el akkor azért van mert lehet még a szervezeted nem állt át úgy a dologra ilyen előfordul. Majd az orvosod megmondja hogy mit hogyan csinálj.
2011. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Vérvételen voltam, ott minden tökéletes.

1 éve váltottam életmódot, tehát nem most kezdtem.


Időm meg nincs rosszul lenni, 3 hete ez az első olyan nap, amikor leülök a gép elé...

2011. okt. 28. 10:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez a vérnyomás a te korodban sem számít magasnak.

Nem vagy szorongós, idegeskedő típus?

Nos, szerintem nem a vérnyomás okozza a rossz közérzeted, hanem fordítva, a rossz érzések vihetik feljebb -esetleg- a vérnyomásodat, amennyiben esetleg valamilyen lelki, idegi probléma van a háttérben, esetleg kiegyensúlyozatlan életmód.

Előfordulhat az is, hogy a súlyod miatt van.Talán nehezen bírja a szíved.

2011. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nyugodt ember vagyok, de mostanában nagyon sok dolgom van.

Lehet, hogy tudat alatt stresszelek valamin és ettől van ez?

2011. okt. 28. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!