Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A gladoil illóolajok tartalmaz...

A gladoil illóolajok tartalmaznak alkoholt?

Figyelt kérdés

Sajnos jártam már úgy, hogy megkérdeztem a gyártót és azt írták, hogy nem tartalmaz alkoholt. Nos, kipróbáltam aromalámpával, mert a diffúzoromba nem mertem így beletenni, és tartalmazott.

Ez ügyben kérdeznélek Titeket, hogyha ismeritek a Gladoil illóolajokat, akkor van-e tapasztalatotok? A gyártó szerint nem tartalmaznak alkoholt.


Köszönöm előre is a választ! :)



2019. szept. 11. 10:04
 1/3 Phoney ***** válasza:
Hogyan derül ki az aromalámpában, hogy tartalmazott alkoholt?
2019. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amint elpárolog a víz belőle (mivel az illóolajok nem oldódnak vízben), utána elkezd sercegni. Amelyik nem tartalmazott alkoholt, ott nem tapasztaltam.

De az is hatásos, ha gyertyát gyújtasz. Amint megolvad kicsit, 1-2 cseppet hozzáteszel az illóolajból. Ha fekete füst kezd el felszállni, akkor van benne.

2019. szept. 12. 14:18
 3/3 Phoney ***** válasza:

Ezeknek semmi közük az alkohol jelenlétéhez. (Tedd fel a kérdést a természettudományos részlegen, ha mások véleménye is érdekel.) Ha alkohol volna egy illóolajban, azt nem tudnád egyszerű módszerekkel kimutatni, mivel a legtöbb szempontból úgy viselkedik, mint az illóolajok – illékony, gyúlékony, tisztán ég. Véletlenül sem füstöl.


A víz pedig nem tud elpárologni belőle (már ha volna benne egyáltalán), mert kevésbé illékony az illóolajoknál és az alkoholnál is. A víz marad utolsónak.


Nem kizárt, hogy másféle adalékokat ki lehetne így mutatni, de az alkoholt nem. De azért ez a sercegés is olyan, hogy a legtöbb illékony-éghető folyadék könnyen sercegni kezd, ha túlhevül. A gyertya pedig a túlnőtt láng miatt szokott füstölni, amitől a saját paraffinja nem ég el rendesen.


Szóval esélyes, hogy mindkét tünetet éppen a tisztább illóolaj fogja produkálni, csak mert jobban ég, mint a pancsolt.

2019. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!