Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki hogy viseli el ezt a nagy...

Ki hogy viseli el ezt a nagy meleget?

Figyelt kérdés

Mivel védekeztek ellene?

Milyen módszerrel hűtitek magatokat?

Nagyon érdekelne az XXL méretűek és szívbetegek válasza is.

Köszönöm a válaszokat.


2010. júl. 14. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki se bújok a házból, naponta többször zuhanyozok, kevesebbet kajálok, sok folyadékot iszom.Nagyából ennyi.
2010. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen. Nagyon fehér a bőröm, azonnal leégek, a karom már totál szeplős. Hiába iszom sok vizet, mindig szomjasnak érzem magam. Nem kívánom az ételt (ez annyira nem baj). A legrosszabb, hogy nem tudok aludni.

Igyekszem nagyon könnyű, kímélő ételeket enni, korán megyek dolgozni (6-ra), így 15-kor lejár a munkaidőm. Igaz, hogy ilyenkor a legrosszabb, de szerencsére klímás az autóm. Egy óra a hazaút, a házunk elég hűvös, otthon már csak pihenek vagy könnyebb házimunkát csinálok.

A mellettem ülő kolléganő sok X-es hölgy, hiába megy a légkondi, ventilátor, iszik sokat, de mégis látszik rajta, hogy szinte kiszívja az erejét a meleg. Minden nap fáj a feje.

2010. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaz, én csak 48 kg vagyok, és egyelőre nem szívbeteg, de én az alkaromra engedek hideg vizet időnként, és az arcomra, hajamra is kenek belőle. Sokkal több hűtött vizet iszom, jégkrém, hideg dinnye, ilyenek.

Ha éjszaka nem tudnék aludni, akkor jönne a nedves törölköző a lábamra takaró helyett, de erre még idén nem került sor.

2010. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 120kg-os vagyok, és azon kívül, hogy baromira izzadok, nincs bajom a meleggel (nem ájuldozok, víz nélkül is bírom).

Az a legjobb "hűtés" ha bekened a felsőtested vízzel és ventillátorral fujatod magad (a párolgás is hűt).

2010. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most szerencsére nem vagyok rosszul, de jelenleg nem tudok izzadni, hanem ilyen őrült meleg hőérzetem van, remélem értitek, mire gondolok. Szóval körülbelül éget a levegő, és közben nem izzadok. Egy idő után nem bírtam, behoztam lavórban vizet és egy törölközőt, néha végigvizezem magam.


Ma olyan forróság volt, hogy a villamoson már a huzat sem esett jól...

2010. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Habár se nem vagyok kövér és nem vagyok szívbeteg sem, de nálam az, hogy meleg vizet engedek a testemre kb 10 percig bevált. A tested megszokja a meleget, így ez nem fog zavarni.
2010. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sehogy,ugyan úgy élek,ahogy máskor is,annyi különbséggel,hogy rövidnadrág és topp van rajtam,nem megyek nagyon az udvarra,csak megnézni,hogy mit csinál a kutyám=)Megsimizem,kicsit bevizezem aztán hagyom had pihegjen ő is a hűvösben.Ugyan annyit iszok mint máskor,azt eszem amit épp megkívánok,ma chilisbab volt sajttal és kenyérrel,meg málnás gyümölcstorta készül éppen.Bent tevékenykedek a lakásban,amihez kedvem van,vagy anyu mondja.Sajnos idén még nem tudtam dolgozni,majd csak júli vége fele mehetek=( Holnap megyek fogat húzatni, utána meg anyuékkal a Balcsira=)

20L/48kg

2010. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én szörnyen. amúgy se nagyon szeretem a meleget, az átlag 25 fok nekem bőven elég lenne.

Többször tusolok egy nap, ventillátor nem tudom meddig bírja majd még :D

Se a melóhelyemen nincs klíma, BKV-val járok, ami egyenlő a pokollal.

Én már nagyon várom, hogy vége legyen ennek a böszme melegnek.

2010. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Doruss ***** válasza:

Nagyon sokat iszom, és ha már nagyon izzadt vagyok, nagyon melegem van, veszek egy jéghideg zuhanyt, kicsit még akkor is melegem van, de egy ideig nem izzadok. Amikor nem zuhanyzok, jó hideg vizet folyatok a csuklómon levő ütőérre, és bevizezem a tarkómat és a fejemet is. Lehúzom a redőnyeimet úgy, hogy azért még lássak, de ne melegedjen annyira a szoba. Sajnos, se ventilátor, se légkondi nem áll a rendelkezésemre, de azért elviselem valahogy.

14/L, 46 kg (és nem is szívbeteg. Még :))

2010. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, utolsó, remélem soha nem is leszel szívbeteg.

Sajnos én nagydarab vagyok(120 kg), szívbeteg is, és a munkám is olyan, hogy kint kell a nagy hőségben dolgozni.(közmunka, sajnos ezen a helyen, ahol lakom, nagyon sokmindenkinek nincs munkája, most pl 40 fiatal van bent, de nagyon örülök neki, hogy legalább ez is van).Mi vizes törölközővel a nyakunkban, sok folyadékkal nagyon nehezen de kibírjuk valahogy.Minden nap van valaki, aki rosszul lesz, tegnap is egy vékony lánykát vitt el a mentő, mert elment a látása is.Remélem hamarosan vége lesz ennek a nagyon jó időnek:)Vigyázzon mindenki magára, és ha lehet, akkor kerülje a napot.

2010. júl. 16. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!