Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan alacsony a vérnyomás...

Van olyan alacsony a vérnyomásom, hogy tüneteket produkáljak?

Figyelt kérdés
Magas volt a pulzusom, a vérnyomásom ellenben teljesen normális volt. Az orvosom felírt egy pulzuscsökkentőt, ami egyben vérnyomáscsökkentő is, két hete szedem, azóta nem meglepő módon alacsony a vérnyomásom is. Egészen idáig nem éreztem semmi változást, tegnap óta viszont rosszul vagyok, zúg a fülem, ma előfordult az is, hogy egy pillanatra elhomályosodott a látásom. Megmértem többször is, ugyanannyi a vérnyomásom, mint az elmúlt két hétben, nem esett lejjebb. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges az, hogy két hete alacsony a vérnyomásom, de csak most kezdtem el hirtelen több tünetet is produkálni, vagy inkább valami más miatt érzem magam rosszul? Az elmúlt két hétben a szisztolés értékem 85 és 95 között mozgott, diasztolés értékem 50 körüli, pulzusom így a gyógyszerrel 60-70 körüli. Van olyan alacsony egyáltalán a vérnyomásom, hogy tüneteket produkáljak? 21 éves lány vagyok, 157 cm, 43 kg.
2019. szept. 14. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
ez már okozhat panaszt. Beszéld meg a kezelőorvossal, nem biztos, hogy erre gyógyszert kellene szedni.
2019. szept. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer 85-re leesett a vérnyomásom, megszédültem, majdnem elájultam.

Menj vissza a háziorvoshoz, lehet csökkenteni kell az adagot, vagy mást felírni, 85-95 között nagyon alacsony, lehetnek tőle ilyen tünetek.

2019. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!