Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony (75/40) a vérnyomásom...

Alacsony (75/40) a vérnyomásom. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

19 vagyok. Meg szerettem volna nézni, lehetek-e véradó. Hát, nem.


Néha szédelgek, homályosan látok. Ritkán, de előfordul fülzúgás.

Egyébként reggel mérték, kávét nem ittam, de ettem előtte.



2017. okt. 26. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Menj el a háziorvoshoz. Ez már kórosan alacsony, valamit kezdeni kéne vele.
2017. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lévén, hogy véradás volt, orvos mérte. Azt mondta egyek sokat.

A háziorvosomnál is voltam azóta egyéb ok miatt, ő azt mondta, hogy az alacsony vérnyomás a hosszú élet titka, örüljek inkább.

De hát azért nem épp kellemes tünetekkel jár. Azt kifelejettem, hogy nagyon nehezen kelek fel(reggel), fáradékony vagyok, fizikai munka, hajolgatás közben sokszor le kell üljek, mert elesnék.

2017. okt. 26. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon durván alacsony, alacsony vérnyomásba is bele lehet halni. Ne hagyd magad lerázni, kérj beutalót kardiológiára, vérvételre.
2017. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

2: Az alacsony vérnyomás nem a hosszú élet titka, ez hülyeség. Ha nem magas, az jó. De ha ennyire alacsony, az nem normális. Mindenképpen ki kell vizsgálni és kezelni kell.

Jó, alacsony vérnyomás pl. 115/70. A tiéd ettől nagyon messze van.

2017. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon alacsony, nekem is volt ennyi amikor nem nagyon ettem és kb. 48 kg voltam.... 17 évesen..azóta már viszont magas..eleget eszel..?...... 120/85 a normál.. a per negyven brutál ha egyszer beesel a busz alá ...pff..:(
2017. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

169cm, 58 kg vagyok. A BMI indexem normál. Reggelire általában péksüteményt/szendvicset eszek, ebédre változó, de mindig egy nagy tányérral. Vacsorázni is szoktam rendesen. Még napközben is eszek csokit/kekszet/zöldséget/gyümölcsöt. Ált. 2 kv a napi adag, este tea és mindig van nálam egy fél literes flakonban víz. 1,5-2 litert iszok meg naponta.

Úgy vettem észre, ha 2-3 óránként eszek egy keveset, akkor nem szédülök meg ennyire, csak ha hirtelen állok fel. De ez meg sajnos kivitelezhetetlen.

2017. okt. 26. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak erre amúgy teák is.. bár nem tudom mennyit ér..kávé felviszi de az meg ugye..
2017. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél fel egy hatalmas hitelt, gondolom még fizetés nélkül vagy. Az majd megemeli pár hónapon belül.
2017. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2 pontban említett "orvos"-nak javaslom, adja vissza a diplomáját. Kérdező helyzetét mélyen átérzem. A helyében végeznék egy kutatást a weben a vérnyomásemelő/normalizáló hatások témájában. Sajnos sok vérnyomásemelő hatású szernek egyéb mellékhatása is van, mint pl. Só, kávé, fűszeres ételek, füstölt hús. Talán a több víz, több mozgás, sör, csípőspaprika, gyömbértea, kevesebb tészta, kevesebb pálinka, kevesebb fokhagyma stb. nem káros mellékhatású módszerek. 50 feletti férfiaknak javasolnám a minőségi potencia növelő szereket is.
2018. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!