Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Candida vagy pánik vagy...

Candida vagy pánik vagy depresszió?

Figyelt kérdés

Kérdésem volna ki-mire tippel.


Munkahelyet váltottam egy nagyon stresszes munkahelyről, az elmúlt ~ 4 hónapom nagyon stresszes volt ott. Próbálom röviden és az összefüggéseket összehozóan leírni.


I. A melóban étvágytalanság miatt csak "rossz kajákat" ettem, fornetti, péksütik, nagyon sok csokoládé, pizzaszelet, munka után mekis burger, vacsorára ettem általában 1x főtt ételt. Nyáron már refluxos is lettem.


II. Nagyon sokáig húztam, hogy felmondjak-e. Nem a bizonytalanság miatt, de már a gondolatától is rosszul voltam, hogy meglépjem-e, mit szólnak hozzá stb. Aztán kezdett átcsapni már olyanba, hogy mikor hétvégém volt akkor is keltem reggel 5-kor, stresszeltem szombat reggel, hogy mindjárt hétfő és mehetek dolgozni kb. ebből állt ki a napom. A végén átcsapott olyan szintbe, hogy mikor egyre közelebb értem a munkahelyhez már rosszul voltam. Szédültem, ideges voltam, utáltam bárkivel is beszélni, alig bírtam a trolin állni. Ez az utolsó ~ 1 hónapban mindennapossá vált kivétel nélkül.


Jelen: 3 hónapja nem dolgozok, úgy érzem kipihentem magam, nincs bennem fáradtságérzés. DE: általában olyan 4-5 napig jól vagyok (ez egy 3 hete jellemző, az elején sokszor rám jött a rosszullét itthon is), aztán hirtelen rám tör. Azt figyeltem meg, hogy általában a fronttal együtt, most is a hidegfront hozta el.


Olvastam, hogy a candidának is vannak ilyen tünetei, ha elszaporodnak (távoli rokonnak is volt és azt mondta borzasztóan élte meg). Arra gondoltam, hogy lehet nálam is ez a borzasztó egészségtelen étkezés (főleg az élesztővel teli ételek) és a stresszes életmód következtében elszaporodott bennem? El kezdtem követni a candida diétát jobban is voltam, aztán egyik nap nagyon éhes voltam nem volt itthon semmi rendes kaja, be dobtam 4-5 szendvicset, kávét 3 cukorral tejszínnel, éjszakára arra ébredtem, hogy nagyon rosszul vagyok.


Most újra belekezdek a candida diétába lehetségesnek tartom, hogy ez okozza, de az is lehet, hogy pszichés nem tudom megmondani.


Úgy érzem a múltbeli dolgokat amik értek letisztáztam magamban, párkapcsolati nehézségben élek még de úgy érzem azt is letudom, valamint nem hiszem, hogy az okozna ilyen tüneteket.


Ki mire tippel? Aki ennyit tud hozzátenni, hogy pszichológus az ne is tegye az már folyamatban van.



2019. szept. 17. 11:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!