Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti hogyan pihentek/lazítotok?

Ti hogyan pihentek/lazítotok?

Figyelt kérdés

A mai világ számos nem valódi feltöltődést nyújtó lehetőséget biztosít (alkohol, bulizás, sorozatok, internet, számítógépes játék, social media). Arra lennék kíváncsi, hogy mi az, ami igazán kikapcsol benneteket? Ha meg tudjátok fogalmazni, akkor az is érdekelne, hogy miért és hogyan lazít el az adott tevékenység?


Az utóbbi időben (sport és szellemi munka mellett) kicsit több sorozatot néztem. Én azt szerettem benne, hogy mentálisan teljesen kiszakít a valóságból, és amíg tart, tényleg nem gondolkodom semmin, tehát pihenhet az agyam (ami ugye olvasás közben például nem mondható el). Olyan tevékenységek érdekelnének, amik hasonló módon kicsit kikapcsolják a gondolkodásom. (Sport közben is jár az agyam.)


Köszönöm, mindenkinek, aki megtisztel a válaszával!



2019. szept. 22. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Régebben mindenféle drogokat használtam, de aztán hamar élhetetlenné vált tőlük az életem. Ezután kezdtem zen meditációt gyakorolni, főleg azért hogy le tudjak szokni a drogokról. Nekem a meditáció vált be. Ha eleget gyakorol az ember néha van olyan amikor full tényleg nincs semmilyen gondolat. Mondjuk ha épp van az se gáz, mert a gyakorlat közben könnyű elengedni úgy mindent. Számomra főleg az elengedést jelenti, mert így ha bármilyen gondolat jön amiről észreveszem hogy zavar, arról sokkal könnyebben le tudok választódni. Így ez nekem felfogható egyféle kikapcsolódásnak is. Nekem ez bevált meg minden, és kb mintha egyre jobban tudnám irányítani is a tudatom arra amire éppen kell (mivel a felesleges dolgokat elengedem). Az biztos hogy azért nekem sok időbe tellett mire ez jól ment, és ha nincs függőségem valószínűleg ennyire messzire sosem mentem volna el. Ezt én ugyan kifejezetten nem nevezném pihenésnek vagy lazításnak - mert azért a gyakorlás erőfeszítéssel jár, viszont én így azt érzem megkapom a kérdéseimre is a választ. Más dolog meg nekem nagyon nem kell. Ennyi is bőven elég :)
2019. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elmegyek a kutyámmal a természetbe, gyönyörködöm benne. Imádom nézni, ahogy a kutyák önfeledten játszanak.


Szeretem nézni a kedvenc youtubereimet, bár nem sok van, de az Egyszerűen Laura (Fokti Laura) csatorna a kedvencem, az ő videói után mindig pozitívabb hangulatba kerülök, és feltölt energiával, kedvet kapok dolgokhoz, imádom Laurát :)

2019. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a meditációt is és a természettel való kapcsolódást én is jó iránynak tartom. Viszont a képernyőhasználatot teljes mértékben szeretném kizárni. :)
2019. szept. 23. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!