Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vagy alacsony cukor?

Magas vagy alacsony cukor?

Figyelt kérdés

Rám tört egy rosszullét, ami az utóbbi években többször előfordult.

Nyugtalanság, remegő és erőtlen kéz és láb, mindjárt össze fogok esni érzés, összeszorított fogsor mozgatása, emelkedett pulzus, össze-vissza légzés.


Ez melyikre jellemző inkább?


2019. szept. 22. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alacsony.
2019. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vagy magas. Pont ugyanezek a tünetei lehetnek annak is, de egyébként ez nem csak cukor lehet. Alacsony cukornál azért már ízzadás, gondolkodási zavar is lenne, magasnál még idegrendszeri zavar is.
2019. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet cukorbeteg vagyok? Legutóbb 10 hónapja volt laborom, akkor a reggeli glükóz értékem jó volt. És előtte valamint utána is előfordult ilyen rosszullét.
2019. szept. 22. 17:42
 4/13 A kérdező kommentje:
A sebeim elég gyorsan gyógyulnak és nincs éjszakai vizelési ingerem. A bőröm se szokott viszketni.
2019. szept. 22. 17:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Ruházz be egy cukormérőre, alap dolog ez már amúgy is egy háztartásban.
2019. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Találgassál csak, nehogy orvoshoz menj. Időd van még, mint a tenger.
2019. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod milyen?
2019. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ha van ilyen gyanú, akkor nem ártana egy műszer erre és akkor tudnád. De az, hogy néha rosszul vagy a cukorszint miatt, az nem jelenti, hogy cukorbeteg vagy. Ha cukirbetegségi szintre leesne mondjuk az érték, akkor sokkal rosszabbul lennél, azt már azért tudnád, hogy baj.
2019. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezek ilyen 20 perces rosszullétek.

A vérnyomásom jó.

Pánikbetegségre gyanakszom még, mert volt már pár rosszullétem miatta, és rengeteg féle tünetem van.

Emiatt nem vagyok biztos a cukorbetegségben sem.

2019. szept. 22. 17:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig tart? Ha alacsony cukor okozza, addig nem is szűnik meg, amíg nem eszel. Magas cukorra kevésbé jellemző ez, inkább hányinger, zavartság a tünete, de az sem szűnik meg, míg nem rendeződik a cukor, ami étlen is több óra lehet, ha egyáltalán spontán le tud csökkenni. Ha nem tart hosszú ideig, magától szűnik inkább alacsony vérnyomásra vagy pánikrohamra gondolnék.
2019. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!