Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » MRI vizsgálat eredménye:...

MRI vizsgálat eredménye: cysta, és valószínüleg ischaemias laesio, valamint lacunaris infarctus az agyban. Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés

Orvos fog tudni válaszolni erre, de csak két nap múlva megyek hozzá, és addig is szeretnék tudni valamit. Ha esetleg valaki már találkozott hasonlóval, vagy hallott ezekről, és meg tudja mondani, mennyire kell ezeket komolyan venni... Hálás lennék!

Az idegen szavakra már próbáltam rákeresni, de egyrészt csak további idegen szavakkal magyarázták, másrészt ez számomra még mindig nem magyarázza, hogy ennek mik lehetnek a következményei, igényel-e bármilyen beavatkozást, romolhat-e, stb.


2008. nov. 17. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A ciszta tömlő- vagy hólyagszerű elváltozás. Valószínűleg vérellátási hiányosság okozta szerkezeti elváltozás tapasztalható. Az infarktus az vérellátás hiányában fellépő szövetelhalást jelent, a lacunaris infarctus pedig 1,5 cm2-nél kisebb területű szövetelhalás a szürkeállományban, a fehérállományban, az úgynevezett hídban vagy a capsulában. Az infarktus helyétől függően lehet abszolút tünetmentes és nagy mértékű, kiterjedt fájdalommal is járhat.


További vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy ebből kezelési javaslat legyen. Nem éppen jó kórképet körvonalaz az MRI, de a pontos hely nagy szempont.

2008. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lelet azt jelenti,hogy agyi keringés zavarod van.Nem vagyok szakember,de a férjemnek 2 éve diagnosztizálták.Cysztája nincs,neki agyérgörcs okozta az infarktust.Az ischaemiás laesió azt jelenti,hogy van egy terület az agyadban ami nem kap/kapott elegendő vért.Nem tudom volt-e eszméletvesztésed emiatt.Az agyi infarktus azt jelenti,hogy az a terület elhalt neked a vérhiány következtében.Nekünk azt mondják,hogy teljesen regenerálódni nem fog,de egy kicsit javulhat.Nagyon szeretnénk,mert jelenleg úgy áll a helyzet,hogy epilepsziás góc alakult ki azon a sérült területen így többször volt eszméletvesztése.Kapott rá gyszert,ami mellett megszűnt,ezt lehet később el is hagyhatjuk.Nem tudom maradt-e vissza maradványtüneted,nálunk a jobb oldalán az arcon állítólag lejjebb áll a szájzuga,és élénkebbek a kar és lábreflexei.Szóval mi viszonylag szerencsések voltunk,mert le is bénulhatott volna.Sztem Nálad a cysta okozza,majd eldöntik mi legyen a sorsa,nem biztos,hogy kiveszik.Sok embertől érdeklődtem ennek a betegségnek a lefolyásában,és sokat is olvastam utánna,Én egy kicsit a latinhoz,és az orvosi kifejezésekhez is értek.Van egy olyan,hogy STROKE lap.hu,onnan hasznos infókat szedhetsz össze.Vagy ha van valami kérdésed,vagy csak beszélgetni szeretnél írj privit,mert én is szivesen beszélnék hasonló gondokkal küzdő emberrel.Szia!
2008. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha bármiféle elváltozás van az agyban, az sosem jó. Láttam már pár MRI felvételt, és olvastam hozzájuk a szakorvosi diagnózisokat, ezért valamennyire értem, de NEM vagyok orvos. Annyit tudok mondani, hogy a ciszta egy olyan hólyag, ami folyadékot vagy félig szilárd anyagot tartalmaz. Ez felszívódhat, de súlyos esetben műtéti beavatkozást igényel. Az ischaemias laesio az agyszövet olyan károsodása, amit vérszegénység idézett elő, azaz annak az agyterületnek a vérellátása csökkent vagy gátolt. Ez az adott terület elhalásához, az ún. agylágyuláshoz vezet. Az infarctus is egyfajta elhalás, a lacunaris gödröst jelent. Ez gondolom az elhalt agyszövet formájára utal. Ez így elég durván hangzik. Kérlek, amíg nem beszéltél orvossal, ne ess kétségbe. Lehet, hogy totálisan félremagyaráztam a leletet, hiszen ahogy írtam, nem vagyok orvos. Jobbulást.
2008. nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit azért megijedtem. Bár mindig mondogatom magamnak, hogy ha valami nagy baj lenne, akkor azért biztosan szóltak volna már a vizsgálatot követően, a leletkiadáskor is... Ugye?


Pontosítok akkor:

1. 1-es számú ciszta: bal oldalon, a talamus mellett, 8*12 mm-es (nem halmozza a kontrasztanyagot - ez sem tudom, mit jelent)...

2. jobb oldalon a pons felső részében, 4 mm-es. Ez lehet ischaemias laesio vagy ciszta.

3. 3 mm-es, T2 és FLAIR sequentiákon magas jeladású terület, mely lacunaris infarktusnak IMPONAL: bal oldalon a frontális szarv mellett a fehérállományban.


Ahogy utánaolvastam, ezeknek elsődleges okozói a magas vérnyomás (nekem nagyon alacsony) és a cukorbetegség (arról meg nem tudok). Nyilván lehet más is, de ezek a leggyakoribbak.


Hozzáteszem, 26 éves (lány) vagyok... egyelőre semmi más tünete nincs, csak fejfájás. Az viszont elég gyakran. 4 évvel ezelőtt voltam EEG-n, az nem mutatott semmit, ezért akkor nem küldtek semmilyen más vizsgálatra. 2 hónapja voltam neurológiai vizsgálaton, de mindent rendben találtak, a neurológus szinte biztos volt benne, hogy az MRI semmit nem fog kimutatni, de mondván, ha már ilyen gyakran fáj a fejem, azért elküld, biztos ami biztos.


Remélem, sikerült valamelyest pontosítani a képet. Így esetleg valami más?

Köszönöm még egyszer, és jobbulást mindenkinek, aki hasonlótól szenved!

2008. nov. 17. 12:13
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok.A férjem 36 éves,egyik általad leírt betegségben sem szenved,mégcsak nem alkoholista,hogy az magyarázza az agyi leépülést.Végigjártuk a vizsgálatokat,és nem derült fény Nálunk sem a kiváltó okra.Ha 60 évesek lennétek nem csodálkoznék a betegségen.Végső megoldásként azt mondták,hogy a stressz okozta.Na bumm,ezt manapság mindenre ráfogják!!Egyébbként Neki is alacsony a vérnyomása,és mindíg is migrénes fejfájással küszködött.Végülis azt is az agyi erek görcsölése okozza,hát egyszer jobban begörcsöltek.
2008. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha kontrasztanyagos vizsgálaton voltál, akkor az agyi keringést nézték, de gondolom ezt tudod. Az, hogy a ciszta nem halmozza a kontrasztanyagot, azt jelenti, hogy egy elzárt területről van szó, szó szerint egy önálló fallal rendelkező hólyagról. A pons az agy híd nevű része. Fontos szerepe van, mert idegrendszeri pályákat közvetít a gerincvelő és a nagyagy, valamint a kisagy, a nyúltvelő és a nagyagy között. A rajta lévő ciszta megzavarhatja ezt a közvetítő folyamatot. Most a többihez nem tudok hozzászólni, utána kellene néznem.

(3. válaszoló vagyok)

2008. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha egy önálló fallal rendelkező hólyagról van szó, akkor ezt úgy kell elképzelni mondjuk, mint egy (jóindulatú) daganatot? Jól körülhatárolt valami az egészséges szövetek között? Meg lehet ezt szüntetni valahogy? Gyógyszeres kezelésre, vagy bármire elképzelhető, hogy felszívódik?


Ha a funkcióimból indulok ki, nagy baj nem lehet. Reflexek, meg mindenféle, amit a neurológus megvizsgált (elég alapos volt), minden, a világon minden rendben volt. Gondolom, hogy ha nagy baj lenne az agyamban, akkor annak a fejfájáson kívül egyéb tünetei is lennének. Vagy lehet, hogy ez csak idő kérdése...


Csak 26 évesen ez a szövetelhalás az agyban... azért kicsit megdöbbentett. Mindig is féltem attól, hogy idős koromra hanyatlik majd a szellemi állapotom, de hogy esetleg nem is idősebb koromban történjen... hát ezt ne :(

2008. nov. 17. 12:58
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem petefészekcisztám volt, arra gyógyszert kaptam, amitől felszívódott. Nem tudom, az agyi cisztákkal mi a helyzet, de csecsemőkorban általában várnak valamennyit, ha cisztát találnak, mert van esély a felszívódásra. A felnőttkorban kialakult agyi cisztákról nem tudok semmit. Olyan van, hogy valami miatt az agyvíz nem tud felszívódni, és az gyülemlik fel, de ez nem több éves folyamat, mint a Te esetedben. Ilyenkor egyébként ún. "shunt"-öt szoktak beültetni, ami a felgyülemlett agyvizet a hasüregbe vagy valahova máshová vezeti el. Úgy vélem, esetedben a ciszta a kisebb probléma, az agyi szövetelhalás szerintem nagyobb baj, mert annak a regenerálódása nem törvényszerű. (3.)
2008. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a cysta saját fallal korulvett folyadék, ha nem nyom valamilyen létfontosságu ideget, nem okoz problémákat, csak megfigyelik évente egyszer, h változik-e esetleg a mérete. Ischémia.. olyan szovetdarab, ami egy ideig nem jutott oxigénhez, lacunaris infarktus pedig a folyamat ami alatt a szovet nem jutott elég tápanyaghoz (vér, oxigén). Ha kicsi a terulet, és nem létfontosságu, akkor nem okoz nagy problémát.
2008. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Válaszoló!

Köszönöm, és remélem, igazad van! :)

Idáig semmiféle problémát nem okoztak a ciszták, vagy akármik is ezek... szóval gondolom, ha nem változik a méretük/mértékük, akkor a továbbiakban sem fognak nagy gondot okozni... Remélem :)


Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólásokat, jó volt beszélni róla!

Ha gondoljátok, majd beszámolok róla, mit mondott a neurológus :)

2008. nov. 17. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!