Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Plazmaadók! Akik rendszeresen...

Plazmaadók! Akik rendszeresen adtok, mondjuk így heti szinten vagy kéthetente, hogy néz ki a kezetek a könyökhajlatnál?

Figyelt kérdés
Én is tervezem hosszútávon, mert adhatok mind a két kezembe, de nem akarom hogy lerohadjon a kezem mondjuk egy év után... Ha van képetek róla az is jöhet. Köszönet! :)
2019. nov. 1. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Ezek a plazmások a XXI. század vámpírjai! Ne tervezd hosszútávra, mert szervezeted úgy sem bírja! Aztán meg mehetsz orvostól orvosig. Ha érdekel a folyamat lényege privátban beszélgethetünk.
2019. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Idén január 26 és július 3 között 45 alkalommal adtam plazmát.

Egy- egy alkalommal 882 ml-t vettek le. Semmi bajom sem volt, és az utolsó alkalom után bő egy hónappal semmi,még apró jel, vagy elszíneződés sincs a karomon.

Előtte pedig se plazmát, se vért nem adtam soha.

De lehet, embere válogatja.Mikor adtam, elég sokszor láttam fiatal srácokat rosszul lenni, sőt elájulni. Középkorú vagyok, sokkal jobban bírtam, az asszisztensek is csodálkoztak ezen.

2019. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a cégnél 150 dolgozó van. Három éve, mikor ezek a vámpírok idejöttek, kétharmada ment hetente plazmázni. Volt aki a harmadik után érezte rosszul magát, volt aki több hónap után. Olyan is volt, aki másfél évig bírta. De ma már senki nem megy még a környékére sem! Nem a tűtől kell félni, a kezed nem fog lerohadni. Hanem ezzel az a baj, hogy a folyadékot kiveszik a vérből, vele együtt azt, amire a szervezetnek is szüksége volna. A selejtet, szemetet, az elöregedett vérsejteket visszatolják a vénába. A vér ezért csomósodik, ragacsossá válik. Ezt csak addig bírja a szervezet amíg a belső szervek tökéletesen működnek. De elég egy kis elváltozás valamelyik szervünknél és máris csőstül jönnek a bajok. Nem, nem a plazmaadás okoz romlást, csupán elősegíti azt!
2019. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!