Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mandulaműtét után hány nappal...

Mandulaműtét után hány nappal múlik a fádalom?

Figyelt kérdés

4 napja volt orr, és garatmandula-műtétem,

az első napon nem volt semmi gond, egészen éjszakáig. A harmadik nap volt a legrosszabb, akkor még a nyelvcsapom is meg volt duzzadva. Minden éjjel arra kelek, hogy félrenyelek és köhögök. Tudom, nem szabadna köhögni, de folyamatosan termelődik valami slejm szerű a torkomban, ami irritál, és alvás közben félre is nyelem. Cataflamot kaptam fájdalomcsillapítónak, de ez sokszor alig ér valamit. Jelenleg nyelés közben, a baloldalon, a fülembe nyilalva fáj, mint ha egy kest szúrnának oda. Az esték, és a reggelek borzalmasak. Nappal relatíve egyszerű, fájdalommentes. Meddig fog még fájni? A köhögés miatt félek, hogy esetleg bevérzik.



2019. nov. 1. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
19
2019. nov. 1. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Engem november 13.-án műtöttek.

Mondanom sem kell, abszolút tudom mit érzel, vagy érezhettél. Nekem az első 14 napom komolyan mondom szörnyű volt. 6 kilót fogytam, mert nyelni abszolút nem voltam képes a fájdalomtól. Annyi teát tudtam inni, hogy a vízben oldódó cataflant be tudjam venni, hogy végre megnyugodjak. Folyamatos fájdalomban voltam a nap 12 órájában. Nagyjából egy cataflan 3 órát hatott nekem. Hajnalban sírva keltem, mert a jobb fogam, fülem iszonyúan fájt. Elviselhetetlen volt. Borzastó sokat köhögtem én is. Mindig attól féltem, hogy nehogy bevérezzen, de szerencsére soha! Látom, hogy November 1.-én írtál, úgyhogy Te két héttel vagy előrébb, mint én.

4. hétnél tartok kereken, de a nyelésem, még mindig nem az igazi. Ásítani abszolút nem tudok. Se csípőset, és savas dolgokat továbbra sem étkezem. A köhögést, még most is nagyon kellemetlen és már csak akkor veszek be fájdalomcsillapítót, ha olyan helyre megyek, ahol tényleg jól szeretném érezni magam és nem szeretnék ezzel semmilyen körülmények között foglalkozni.

Amúgy a beszédem még mindíg nem tiszta, a hangom se ugyanolyan és gyengéden beszélek. Nem vagyok képes erőteljes kommunikációra, mint korábban!

De lassan inkább Te írj, Te hogy érzed magad? Meggyógyultál?

Én még mindíg várom, hogy teljesen helyre jöjjek!

2019. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!