Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem múlik a nyirokcsomó...

Miért nem múlik a nyirokcsomó fájdalom?

Figyelt kérdés
Egy hete a egyik oldalán, a torkom mellett fájdalmasan megduzzadt egy nyirokcsomó. 3 napos antibiotikum kúrát javasolt az orvos, vérvétel is megtörtént, a Crp volt magas, 20 környékén mozgott. Tegnap volt az utolsó nap az antibiotikumból és ma újra érzem, hogy fáj. Miért nem múlik mitől lehet ez?
2019. nov. 22. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmikepp se nyomogasd. Menj vissza a dokihoz. Ez az egyik. A masik.. lehet h egy vitusfertozes okozza a megnagyobbodott nyirokcsomot, nekem is volt ilyen. Elsőnek csak fájt fájt növekedett úgy néztem már ki mint aki a szájába dugott egy almát. Mert a nyakamnál volt de teljesen feldagadt, fájt hogyha mozogtam nyakkal,vgy fordultam. Elsőnek csak hőemelkedésem volt aztán egyre rosszabb lett, belázasodtam és legalább Öt napig volt 39 fok felett a lázam azt hittem hogy meghalok...nekem nem írtak fel Antibiotikumot azt mondták hogy szedjem az Algopyrint meg a nurofent és már teljesen ki voltam borulva,hogy szedem,de nem vagyok jobban aztán egyszer csak jobban lettem,de eleg hosszu ido vlt mire ezen vegig mentem kb 3 het. :( és meggyógyultam mert még ettem krumplipürét. Hát lehet hogy az is segített, nem tudom...de rengeteget aludtam és szedtem a gyógyszert úgyhogy lehet,hogy ez egy vírus fertőzés. a vírusfertőzésre nem mindig hat az adott antibiotikum. szerintem Próbáld meg az Algopyrint bár ez vényköteles illetve a nurofent az nem vényköteles és menj vissza az orvoshoz!!! nem tudom nem biztos hogy vírusfertőzés. Nem vagyok orvos lehet hogy egy komolyabb baj. Lehet hogy fel kellene keresni egy hematológust a biztonság kedvéért,nem ijesztgetni akarlak de ne hagyd ennyiben semmiképp,esetleg be is mehetsz az ügyeletre, hogy nem múlt el a panaszod Szeretnél kérni egy másik gyógyszert!!! tényleg lehet csak egy vírus fertőzés és akkor ott kapsz Algopyrint is receptre.. de lehet mas.
2019. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bakteriális fertőzésem van állítólag. Voltam orvosnál vele, de akkor már jól voltam nem fájt. Ez tegnap volt és ma újból érzem. Irt még fel antibiotikumot, hogy szedjek még egy kúrát de annyira hasmenésem van tőle, hogy nem merem beszedni tovább.
2019. nov. 22. 16:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezd el szedni,és mellé vegyél protexint! Remélem szedtél az elöző mellé isprobioatikumot! az mindenképp kell. Bár írod,hogy hasmenés,akkor gyanítom nem vettél mellé. Mindig kell antibiotikum mellé,vásárolni probioatikumot,különben kicsinálja a bélrendszered,és fájni fog a gyomrod,és mindened,és hasmenésed lesz stb....és semmikép se éhgyomorra vedd be. Tudom,h most szar mászkálni így,de muszaj lenne venned probioatikumot-pl a protexin az elég jó. a gyógyszertárba elmondjak,hogy vedd be. fél órával az ab. utan vgy elött. nem emlékszem. mindneképp kezd el szedni amit felírtak,nem fog sajnos elmúlni magától.Kitartás.és igen a 20-as crp nem jó. jobbulást!
2019. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!