Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Férfiként több egészségügyi...

Férfiként több egészségügyi intézményben (magán fogorvos is), hogy ha egy nő megjelenik, nekem hiába van időpontom, őt előre veszik. Mit kéne csinálnom? Annyira rendszeres, hogy már nem találok másik fogorvost/orvost?

Figyelt kérdés

2019. nov. 29. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Soha nem hallottam még ilyet. Simán előfordulhat hogy súlyosabb a problémája ezért előrébb veszik. Vagy neki még hamarabbra volt időpontja csak megcsúsztak a rendelési idővel. Vagy eü dolgozó, azokat is előre veszik szakrendelesen.Túlgondolod.
2019. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez szimpla hülyeség. Ha van időpontod, akkor azt nézik, hogy ki a következő beteg, nem azt, hogy férfi vagy-e vagy nő. Két kivétel van, azok a helyek, amik kifejezetten a nemhez köthetőek. A többi helyen te egy beteg vagy a sok közül és ha fix időpontod van, akkor kizárt, hogy veled szemben nemi diszkriminációt kövessenek el és pláne minden helyen.
2019. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
62%
Ilyen nincs.
2019. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha a diszkrimináció nem nemi, akkor miért sokkal ritkább, hogy férfiak szoruljanak sürgős ellátásra?
2019. nov. 29. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem kicsit zavaros.

Az ellátás nem tesz és nem is tehet különbséget nemiség alapján,se sürgősség alapján.

Az,hogy veled ilyen sokszor előfordul,annak ehhez semmi köze.

2019. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó ezt gondold át egy kicsit. Háziorvosi rendelő ott van a 29 éves Zoli aki kicsit náthás, folyik az orra, meg a 16 éves Pisti akinek a karjából ömlik a vér, Zoli jött előbb. Szerinted ki lesz előbb ellátva?


Igenis van szelekció sürgősség szerint. Ha nálatok nincs ilyen az annyit jelent, hogy nincsenek igazán sürgős betegek.

2019. dec. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazad van,én fogalmaztam rosszul.Úgy értettem,hogy sürgősségi esetben amiatt nem hívnak be előbb ,mert lány az illető,tehát nem az fogja eldönteni.
2019. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!