Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső 7-es fogat szükséges...

Felső 7-es fogat szükséges pótolni egészségügyi szempontból? További kérdésem: lehet-e csak egy fogat pótolni, azaz úgy, hogy a szomszédos fogakhoz nem nyúlnak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 01:58
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy-két fog elvesztése természetesen nem okoz egészségügyi problémát. Igen, megtudják csinálni egy kisebb szájsebészeti műtéttel. Nagy vonalakban vázolom az eljárást, felvágják az ínyt, belefúrnak a csontba és beültetnek egy fémcsavart, összevarrják és kb 2-3 hét múlva, ha minden ok ráteszik a pótlást.
2013. máj. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 2-3 hét?Min. 3-4 hónap,idő kell a becsontposodáshoz.
2013. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felső 7est szerintem nem annyira szükséges pótolni mint mondjuk alsót! Nekem van alul hiány és a felette lévő fog elkezdett szépe leereszkedni! Ha tényleg csak ez az egy hiányod van akkor nem szükséges! Bölcsességfogad kint van? Lehet bemászik a helyére! :)


Igen, van olyan pótlási lehetőség! Az implantátum! Nem egy olcsó mulatság, de nem kell bántani a szomszéd fogakat! Beültetnek egy implantátumot, majd tényleg hónapokig vársz, addig csontosodik, utána kapsz egy felépítményt (vagy micsodát), ott is kell várni, bár ott keveset, hogy az íny begyógyuljon, és végül jön a korona! Nekem jövőre lesz, nem tudom milyen! Azt hallottam hogy a beültetés kevésbé fájdalmasabb mint egy macerásabb húzás! :D

2013. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bölcsességfogam megvan :)

2013. máj. 31. 20:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Bölceséfgofam bemászhat a 7-es helyére? Az nem is volna olyan rossz :D Csak ne dőljenek össze-vissza
2013. máj. 31. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó hetesed kinőhet az ínyből, mivel nincs párja, ami támassza. A bölcsességfogad pedig nem fog bemászni a helyére, max. bedőlni a hatossal együtt.

Ha van rá lehetőséged mindenképp pótoltasd, mert mert így a csont is szépen le fog épülni, meggyengítve a hatos és nyolcas fogad tartószerkezetét is. Ezt az implantátummal való pótlás tudja a legjobban lassítani, esetenként megállítani.

2013. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megcsináltatom majd.

Implantátum mennyibe kerül egy fognál?

2013. aug. 14. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy beültetett foggal nem tudnak

MR-t készíteni -

2014. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!