Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a kiütések mitől lehetnek...

Ezek a kiütések mitől lehetnek? Lehet kezdődő bárányhimlő? (képek csatolva)

Figyelt kérdés

1.

[link]


2.

[link]


Ugyanilyenek vannak a fenekemen, lábszáramon, egy-kettő a nyakamon is. Hasamon (még) nincs.


Van, hogy irtóra viszketnek, aztán csillapodik, majd újra.


30+ éves vagyok, gyerekek között dolgozom.

Semmilyen olyan étrendi, stb. változás nincs, amely újként allergiát okozhatna.

Még bárányhimlős és hasonló NEM voltam soha, az biztos.


2019. dec. 5. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvoshoz, valamilyen vírusfertőzés. A tünetekből, esetleges lázból az orvos feltehetően diagnosztizálni tudja (roseola, rubeola vagy más)
2019. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár bárányhimlő is lehet, vagy rüh.

Minél előbb mutasd meg dokinak, nehogy fertöző legyen

2019. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta vannak ezek a kiütések? A bárányhimlő 3-4 nap után elég jellegzetes, mert egyszerre háromféleképpen néznek ki a kiütések. Van amelyik apró folyadékkal teli hólyagos,van amelyiknél a hólyag már "kiürült" és egy kis seb szerű kráter van, és van olyan amelyik már szárad le. A fenti képek alapján nem annak tűnik,de ha más testrészeden másképp is kinéz,akkor lehet bárányhimlő.
2019. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakran egy egyszerű vírus-, vagy bakteriális fertőzés is tud ilyen tüneteket okozni.
2019. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Van olyan rész, ahol még csak vörös, de viszket és még nincs kiemelkedő "pattanásszerű" valami.

Vannak az olyanok, amik a képeken is láthatóak.

Továbbá van olyan, ami ahhoz a pattanáshoz hasonlít, ami már érés előtt van, mint amikor azt mondanánk, hogy fú, ezt már kinyomnám, de csak azért nem teszem, mert tudom, hogy nem szabad.

Tehát van más terület, ahol másabb "érettebb pattanásszerű" a kiemelkedő rész és az pirosas, rövid szünetekkel, de nagyon viszket.


Tegnap este vettem észre más helyen, most azok már az "érettebbek". A karomon most délután éreztem, hogy valami nem oké, viszketett, hirtelen odakaptam, és akkor figyeltem, hogy kiütésszerű van ott is.

2019. dec. 5. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, így lehet bárányhimlő. Menj holnap orvoshoz!
2019. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Van olyan is, ahol most éppen olyan horzsolásszerűen heges, mert ugye hirtelen megviszketett, odakaptam, aztán azóta próbálom nem vakarni, mióta rájöttem, hogy többről van szó.

2019. dec. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!