Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek milyen hallucinációk...

Ezek milyen hallucinációk lehetnek?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta hallucinálok a sötétben. Kb az első ilyen emlékem 8 éves koromban történt. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha ébren álmodnék. A szobában először sötétséget látok, utána azt hogy a levegő részecskékből áll, amik mozognak, ezekből keletkeznek azok a dolgok, amiket én kiskorom óta álomképeknek nevezek. Sok mindent szoktam látni egyszerre:tárgyakat, embereket,állatokat és mindenféle objektumot. Többféle hallucinációt látok egyszerre a szobában, és ezek csak vizuálisak.Olyanok voltak például, hogy láttam egy embert átsétálni a szobán, egy embert mellettem feküdni miután felébredtem, vagy például egy kalapácsot lefelé lebegni a levegőben. Egy-egy ilyen álomkép általában fél percig marad meg,utána elhalványul, és keletkezik egy másik helyette. Egyébként nem drogozom, nincsen pszichés zavarom, nem vagyok skizofrén, tisztában vagyok azzal, hogy ezek valójában nincsenek ott. Ezek teljes mértékben ébren történnek, nem csak közvetlenül alvás előtt és után, ha akarok felkelek közben, járkálok a szobában, gondolkodom stb. Ha becsukom a szememet akkor ugyanazt látom mint nyitott szemmel. Azért nem mentem eddig orvoshoz ezzel, mert nem akarom, hogy őrültnek nézzenek, és valamilyen szinten megtanultam kezelni ezt, de teljes sötétben így nem tudok aludni. Azóta próbálok kutatni, hogy mi lehet ez, és gondolkodom azon, hogy esetleg kivizsgáltassam magam ténylegesen.

19 éves lány vagyok egyébként és jelenleg egyetemre járok.



2019. dec. 8. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem esélyes, hogy fantázia + optikai csalódás.
2019. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos emberekben normális, pszichiátriai problémák nélkül is.
2019. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mit értesz az optikai csalódás alatt?

Az lehet, hogy a fantázia is közrejátszik ebben

2019. dec. 8. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A fény játéka. Ha megnyomod a szemed eleve színes foltokat látsz. Vagy a sima fény is sokáig megmarad, ehhez jön a képzelet és máris kész a vizuális hallucináció.


Keress rá optikai csalódás képekre, biztos találni fogsz olyat is, amire illik a leírás.

2019. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!