Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meddig normális lázasnak lenni?

Meddig normális lázasnak lenni?

Figyelt kérdés

Múlt héten vasárnap már éreztem, hogy valami nem lesz jó, kicsit kapart a torkom, hétfőn már erőteljesebb volt, de akkor még nem volt vészes.


Keddre viszont elég szarul lettem fájt a torkom mindenhol a füleim is bedugultak, köhögni is kezdtem ami egyből szakadt is fel. Vettem neo citrant meg torokfertőtlenítőt viszont szinte semmit nem használtak,múlt hét kedd óta minden nap belázasodok, hétvégén elmentem az ügyeletre mert addigra még rosszabbul éreztem magam.


Ott kaptam antibiotikumot. Amit nem tudok beszedni mert a 2.szem után gyógyszerallergia jött ki rajtam.


Tegnap már a háziorvoshoz mentem vissza, ő azt mondta, hogy erre nem kell antibiotikum, írt fel fortedolt.


A torkom alig érzem már, a füleim még kicsit el vannak dugulva viszont,még mindig nagyon köhögök és ugyan úgy belázasodok. Ez mitől van? Én általános iskolás koromba voltam utoljára lázas,azóta sose lázasodtam be mikor torokgyulladásom volt, vagy bármilyen betegségem. Most meg már egy hete nem akar elmúlni


2019. dec. 10. 05:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra nem lehet megggógyulni. A köhögésre köhögés csillapítót kell szedni, mellette hurutoldót is. Jó hatású a kamillás vagy kakukkfüves inhalálás. Naponta 2 csésze kakukkfű tea jó hatású a légutak fertőtlenítésére. Garatfájdalomnál a fertőtlenítő gargarizálás is szükséges. A lázas vagy hőemelkedéses állapot addig tart, amíg a bakteriális fertőzés végleg el nem múlik.
2019. dec. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szedek köptetőt, meg torokfertőtlenítőt is.Langyos, citromos, mézes teát is iszok. Remélem már hamarosan elmúlik, mert kezd aggasztani a 8 napja tartó láz
2019. dec. 10. 06:23
 3/5 anonim ***** válasza:
én majdnem 1 hónapig voltam látas Epstein-Barr vírussal / Mononukleózis. Azt hittem sosem lesz vége...Antibiotikumot hajítsd ki a p**csa vírusra nem jó.
2019. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jézusom, én remélem addig nem leszek az. Azt nem tudom milyen vírust szedtem össze, de ilyen beteg még nem voltam, és nem gyógyultam ilyen nehezen. Mindig dolgoztam torokgyulladással,igaz akkor lázas nem voltam, de most képtelen lennék dolgozni
2019. dec. 10. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
epstein barr, mononukleózis, járvány lesz belőle én örülök h lenyomtam októberben.
2019. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!