Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Még visszaállhat a fiatalos...

Még visszaállhat a fiatalos arcom 1.5 évnyi testépítés után? Előtte kardióztam, bicajoztam, sosem volt problémám, de 1.5 év alatt nagyon megöregedtem, pedig a diétámat is orvos/személyi tréner állította össze.

Figyelt kérdés

én most vagyok 31 éves és 29 évesen eldöntöttem hogy szeretnék fantasztikus mellkast, nagy karokat meg minden baromságot. Elkezdtem edzeni. Elötte egész életemben kerékpároztam, szálkás voltam, de az arcom fiatalos volt, kisfiús egy szem ránc nélkül. a haajam pedig dús.


Elkezdtem súlyzós edzésekre járni és remekül is ment maga az edzés része, a táplálkozás eleinte nehézkes volt, mert annyit kellett megennem, annyi rizst és csirkemellet hogy nőljek, hogy párszor kihánytam, de ezen túltettem magam.


A baj kb fél év után kezdődött, mégpedig apró ráncok és erős szőrösödés formájában. Akkor megnyugtatott a személyi edzőm, hogy ez genetika, mindenkinek máskor jön ki és semmi köze az edzésekhez, inkább vitamin hiány lehet, meg több kollagént kéne szedjek.


Vérkép szerint semmi vitamin hiányom nem volt, viszont a tesztoszteron szintem jelentősen megemelkedett, de az edző szerint ez csak jót jelent, ettől nől az izomzatom. A kollagént elkezdtem szedni és leszartam a többit.


Ezután a homlokomon ( családomra és rám egyáltalán nem jellemző), hosszanti ráncok jelentek meg és valahogy megváltozott a bőröm rugalmassága, színe is. Ez az edzőm szerint azért van, mert a zsírszázalékom 10% körül mozog. Elhittem neki, hisz logikus, folytattam. Közben szépen elkezdett hullani a hajam és szőrösödni a mellkasom és a HÁTAM. A hajhullásra is a genetika volt a magyarázat, de itt már gyanakodtam, fél évig folytattam és mikor a szemem karikás/szarkalábas kezdett lenni 3 hónapja megelégeltem és abbahagytam. Vissza se néztem a terem felé... visszatértem a kerékpározáshoz. felszedtem 15 kiló nyers izmot (naturálban és fehérje porok nélkül szerintem nem rossz), gondoltam szuper leszek, hát NEM. rohadtul hamar kifulladtam és alig mentem fel az emelkedőkön, ahol régebben könnyedén ment minden. Meglepődtem, mert a teremben a kerékpáron minden simán ment. Viszont mostanra jobban vagyok és az arcom sem annyira meggyötört! A ráncaim jobbak, a szarkalábak teljesen eltűntek, nem annyira mélyek a homlokomon lévők sem és a bőröm színe is szebb, frissebb. Vajon a hajam visszajöhet, illetve lehetek még a régi önmagam? Vagy búcsúzzak el tőle örökre és próbáljam meg ebből kihozni a legtöbbet? régen 120 km volt amit megtudtam tenni, mostanra 60-70-re visszafejlődtem, de először a TIZENÖT! is nehezen ment, persze ez terepen kell elképzelni, nem a szobában.


A hajam nem hullott ki teljesen, de nagyon megritkult felül és úgy mindenhol kevesebb van :(. Érdekes amúgy, hogy a karomon is erős testszőrzet nőtt, de az is redukálódott ezalatt a 3.5 hónap alatt. előtte nem voltam durva szőrös ember.



NEM a testépítés ellen akarok beszélni, elhiszem hogy valakinek jó, csinálja! Én így jártam, aki emiatt akar ide büffenteni valami rosszat, az inkább ne tegye, mert jelentve lesz! A kérdésem egészségügyi, nem kritikának szántam a leírtakat, ezek csak tények, amik VELEM megtörténtek!


2019. dec. 28. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kedves kérdező. Természetesen vissza fogsz fiatalodni, és nem maradsz "durva szőrös ember", hogy a te szavaidat idézzem. Sok sikert kívánok hozzá. És boldog uj évet.
2019. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem úgy lesz, neked is!
2019. dec. 28. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát van egy rossz hírem, kedves barátom. Ezen a bolygón az idő múlásával eddig még mindenki öregedett, nem pedig fiatalodott.

Igen nagy rá az esély hogy ez nálad is így működik.

2019. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Hát van egy rossz hírem, kedves barátom. Ezen a bolygón az idő múlásával eddig még mindenki öregedett, nem pedig fiatalodott.


Igen nagy rá az esély hogy ez nálad is így működik."


Hát igen, ha nem mondod, nem jövök rá, csak az a baj, hogy nem úgy szokott kinézni a dolog, hogy 10 évet öregszünk másfél év alatt és "visszafiatalodunk" kb 3 évet 3 hónap alatt... illetve 1.5 év alatt hajhullási előzmény nélkül félig megkopaszodunk... majd valamennyit javul az állapot a tevékenység abbahagyását követően...

2019. dec. 28. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A kopaszodás az pont így szokott történni, sokáig semmi, aztán hirtelen sok. De mivel a férfiak hajhullása is a tesztozterin miatt van, így érthető.nalad is
2019. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lep meg, hogy nem ment a bicó. Az edzőtermi bohóckodás kifejezetten a látványra megy és nem hasznos izmokat fejleszt, hanem feleslegeseket. Ugyanúgy égnél kenuban, futásban, vagy éppen boxban. 110-120-130 kilóval meg eleve nem is lehet sportolni. A boxban pl a nehézsúly alsó határa 91 kg. Egy profi kerékpáros meg 65 kg és versenynapon mégis többet eszik, mint te bármikor (kb 8-10 ezer kcal) és simán leteker minden nap 200 km-t.
2019. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!