Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » El akarok kezdeni kondizni,...

El akarok kezdeni kondizni, eléggé beleástam magam a dologba (könyv: sárga kapszula) és most lenne egy kérdésem. Aerob edzést végezhetek egyszerre a, , ráhangolódással"?

Figyelt kérdés
van rajtam kb 10 kg felesleg, azt olvastam hogy nekem aerob edzéssel kell kezdenem (ellipszis trénerben gondolkozom mert kórházban bizonyos lábproblémák miatt nem szabad semmi ízületet terhelő dolgot csinálnom).Na most az első hónap a teremben elvileg csak ráhangolódás kell hogy legyen, ergó minimális súlyokkal nagy ismétlésszámú gyakorlatokat végzek hogy az ízületeim és az idegrendszerem szokják az új terhelést. Az úgy visszaveti a dolog hatékonyságát ha az aerob edzést és a kezdeti súlyzózást egyszerre csinálom?

2016. márc. 15. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzés után menjen az aerob, ha máskor nem tudod.
2016. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésemre válaszoltál, de közben érdekes módon mégis mert ezt is megakartam kérdezni. :D Szóval akkor elkezdhetek egyszerre súlyzózni és aerob mozgásformákat végezni, és mindezeket egy edzésen belül úgy érdemes hogy a súlyzózással kezdek? :D
2016. márc. 15. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdőként ugye heti 3 teljes teste edzés ajánlott, nem egymás követő napokon.

Na, azokon a "pihenő" napokon aerobozz inkább, ne edzés után.

Tapasztalat, hogy nem adsz bele mindent, agyilag tartalékolsz a súlyzós edzésen, ha tudod, hogy utána még le kell nyomni egy órát...

2016. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 15. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó, a sárga kapszula még csak a felszín. :) Két éve csinálom, de gyakran úgy érzem, hogy nagyon sovány még a tudásom, pedig viszonylag sokat olvasok a témában. Ráadásul sok mindenről megoszlanak a vélemények, az étkezés és a gyakorlatok kivitelezésével kapcsolatban is.

A kérdésre visszatérve, természetesen mehet együtt a kettő, sőt kell is. Én is úgy szoktam, hogy 3 nap edzés, köztes napokon aerob, és általában heti egy nap teljes pihenő, amikor semmi edzést nem csinálok.

2016. márc. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!