Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez? Azt vettem...

Miért van ez? Azt vettem észre, h mostanában, főleg reggelente, de elfordul napközben is, h ha hirtelen fölállok és elindulok valahova, kb 3-4 m után elkezdek szédülni, majd néhány másodpercre minden elsötétül előttem. Ez mitől lehet? 13Ł

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is így érzem, d eén hamarabb. Szerintem gyorsan állsz fel, de lehet a meleg miatt is


12/L

2010. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
alacsony a vérnyomásod
2010. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi^^
2010. júl. 21. 12:46
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Szerintem nem, mert Nekem magas a vérnyomásom, bár előfordulhat (kérdező) hogy neki lacson,y de magas vérnyomás esetén is így van?
2010. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
ha magas a vérnyomásod akkor egyfolytában szédülsz
2010. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
hirtelen fölállásnál kiszalad a vér a fejedből az agyadba kevesebb marad ezért van átmeneti szédülés alacsony ill. magas vérnyomásnál is,tehát nem vérnyomásfüggő
2010. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
csináld azt, hogy felkelsz, nyújtózol vagy kettőt, egy kis fejkörzés, és ennyi. 1-2 perc
2010. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem szédülök egyfolytában, de kipróbálom
2010. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem valószínű hogy a felállástól van. Valószínűleg meleggebb van feljebb, és a melegtől leesik a vércukrod. Velem is volt ilyen, 12 éves korom körül, mikor hirtelen nőttem sokat. De én szerencsétlenebb voltam, habár csak kétszer történt, egyszer temetésen, egyszer meg esküvőn, mindig a nagy melegben. Egyszer próbáld ki hogy mielőtt felállsz, elszopogatsz egy cukrot. Ha így is szédülsz, akkor nem ettől van, bocs.....

17/F

2010. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző, a vércukor nem 3 mp alatt szokott leesni.

Nem az számít, hogy magas vagy alacsony a vérnyomás, hanem az, hogy hirtelen esik nagyot, így elvileg mindkét esetben előfordulhat.

2010. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!