Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elég gyakran fordul elő...

Elég gyakran fordul elő mostanában hogy fáj a fejem, néha meg is szédülök de nem úgy hogy elájulok majdnem meg hasonlók hanem látászavar két másodpercre utána rendben van. Mit tegyek? +

Figyelt kérdés
szinte állandóan fáradtan kelek fel és egész nap fáradt vagyok, nyom a fejem, és semmihze nincs egyszerűen kedvem. Olyan tengek-lengek de semmi. Mit tegyek?
2009. máj. 23. 12:31
 1/5 dellfil ***** válasza:

Alacsony lehet a vérnyomásod...de azok a látászavarral járó rövidebb rosszullétek ijesztően hangzanak.

Sürgősen fordulj orvoshoz!

2009. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hello!! Nekem is ugyanilyen tuneteim voltak. A legrosszabb nyàron - elore félek, mert itt , ahol élek, màr most 34 fokok vannak :S

A vérnyomàsom mindig is alacsony volt, ez valoban tud ilyen tuneteket okozni, bàr érdekes, a szulésem utàn normalizàlodott, most màr 120/70.

Nemrég én is elmentem ezekkel a panaszokkal orvoshoz, mert nagyon kellemetlenek, a fejfàjàs, ami nem igazi fejfàjàs, hanem olyan mintha nyomna a fejed, vagy mintha "vizben lennél", és a szédulés is nem forgo jellegu, hanem inkàbb egy eros bizonytalansàgérzet ami pàr mp mulva elmulik. A doki csinàltatott egy carotis-ultrahangot, ott kiderult ujbol, amit màr tudtam, hogy az egyik nyaki veroerem kissé véknyabb mint a màsik, igy okozhat némi oxigénhiànyt néha az agyban.Erdekes modon, kicsit késobb bevàsàrlàskor betettem a kosàrba multivitamin tablettàkat, meg vastartalmu készitményeket, gondoltam, lehet h vashiàny miatt vagyok igy, két hét alatt elmultak ezek a kisebb rosszullétek!

De tény, hogy ahogy jonnek a nagyon meleg napok, ugy kezdek el ujbol szédelegni, ezt màshogy nem lehet kivédeni, csak sok-sok folyadékkal...

2009. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt azonban az orvos életed végéig felírna neked valami kemikáliát, tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

Történt-e az elmúlt pár hónapban olyan esemény, ami szorongást váltott ki benned? (ha már rég lecsengett az ügy, akkor is reagálhat rá a lelked most...)

Van- e olyan fennálló helyzet az életedben (munka, párkapcsolat, bármi), ahol nem érzed jól magad? (őszintén válaszolj!)

Gondoltál-e arra mostanában, hogy valamin változtatnod kellene az életedben?


És végül, de nem utolsó sorban: Iszol elegendő VIZET?

(nem üdítőt, kávét, miegymást, hanem tiszta vizet) (ja igen, és nem iszol- e sok kávét? nálam a koffein kiürülése eltart vagy másfél hétig, ha több kávét iszom , mint amennyire kalibrálva vagyok, a következő tüneteim vannak: halántéki és tartkó tájéki nyomás, szédelgés, koncentráció-csökkenés, bambaság, fáradtság, vérszegénység, stb.


Próbáld ki a vizet a következő módon: reggel, ha felkelsz, igyál meg egy pohár vizet lassan, szertartásosan. Napközben, ha nyom a fejed, vagy szédülsz, haygjál abba mindent, vonulj el egy csöndes helyre 10 percre és megint igyál meg egy pohár vizet. Csak annyit, amennyi jólesik.

Hidd el, a szervezeted baromira fogja díjazni.

2009. máj. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, volt mostanában olyan helyzet ami kiválthat szorongást, meg én ilyen hogyis mondjam elég lelkis vagyok és midnig a legjobbat akarom h családnak is minden a legjobb legyen ...szoval lehet ezért is. Vizet ritkán szoktam inni inkább ásványvizet.-->napi folyadékmennyiségem megvan. És szoktam gondolkodni rajta mindig hogy min kéne változtatni mi az ami nemjo és ez lehet hogy néha felőröl.
2009. máj. 24. 09:28
 5/5 anonim válasza:
Beszélsz egy természetgyógyásszal. Mivel sok van belőlük ismerős ajánlásával.
2009. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!