Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet mostanság?

Mi bajom lehet mostanság?

Figyelt kérdés

Nem gondolnám hogy depressziós lennék vagy ilyesmi. Esetleg önbizalomhiányra gondolnék vagy szimplán tinédzserkorra, de azért leírom a biztonság kedvéért. Szóval az utóbbi időben (2 évben) teljesen megváltozott a személyiségem. Történt valami az életemben és azóta van ez. Napjaim nagy részében melankólikus hangulatban vagyok, egyszerűen motiválatlan, de hogyha például feldobódik egy téma ami érdekel akkor pár óráig teljesen fel vagyok pörögve, vidám vagyok, de utána visszaesek. Írtam hogy nem hiszem hogy depresszió mivel van egy társaságom sulin kívül (hetente 1szer találkozok velük) és velük legtöbbször boldog vagyok. Egyik nap találtam egy cikket, amiről a depresszió jeleiről írnak. A 10-ből 6 igaz volt rám. Ha valami nem sikerül nekem vagy másnak azonnal magamat hibáztatom, nagyon érzékeny vagyok viszont ezt utálom kifejezni.

Még azok is utalhatnak valamire, hogy egyfolytában stresszes vagyok néha nevetséges, kicsi okok miatt dühös is. (például a lábam is mindig jár, nem tudom leállítani azt hiszem ez is a stresszre utalhat).

Sokszor megesik, hogyha hallom hogy az emberek halkan beszélnek vagy összenéznek, mindig azt hiszem hogy rólam van szó. Egyszerűen ahoz is bátorság kell nekem hogy hogyha hamarabb készen vagyok egy dolgozattal, kivigyem a tanár padjára, mert egyszerűen olyan érzés fog el hogy mindenki engem figyel.

Egyébként a magamról való képem is mindig változik. Egyik pillanatban szívből gyűlölöm magam a másikban meg imádom magam, a személyiségem, mert akkor kábé egy másik személyiség van az agyamban nem is a sajátom csak egyszerűen el hiszem azt hogy az én vagyok (ezt kétlem hogy bárki is értené de mindegy) szóval időnként teljesen máshogy képzelem el magam mint amilyen vagyok.

Amúgy barátaim nem nagyon vannak. Néhány ember van akivel szoktam beszélgetni nevetgélni de olyan akiben tényleg megbíznék nincs egy sem. Anyukámnak sem beszélhetek a problémáimról mert utálom ha az emberek gyengének látnak. Sokszor szoktam erőltetetten mosolyogni.

A legrosszabb az egészben hogy jó emberekkel vagyok körülvéve (1-2 kivétellel) és mégsem tudom magam folyamatosan jól érezni a bőrömben :(



2020. jan. 20. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Még az amúgy hogy sokat szoktam így gondolkodni az élet nagy problémáin. Pl miért élünk meg ilyesmi.

Sokszor a legrosszabbat gondolom az emberekről. Amikor elhaladok az utcán egy ember mellett mindig megfogom a táskám nehogy kiraboljon. Arra is sokszor gondolok hogy kés van a kezében és le akar szúrni vagy ilyenek. Meg az is hogy a buszmegálló fala mögül előbújik egy hajléktalan és az is lekésel vagy megerőszakol vagy ilyesmi (ezek leírva súlyosabbnak hangzanak mint amilyenek valójában)

Egyszerűen nem tudok bízni az emberekben, valamikor meg azt érzem hogy túlságosan is megbízom. Vannak azok az osztálytársaim akik már többször kiröhögtek mégis mindent megteszek hogy a kedvükben járhassak, akik meg tényleg szeretnek (szüleim) velük meg gonosz vagyok pedig én is szeretem amúgy őket csak már mondtam hogy nem nagyon tudok bennük megbízni.

Egyébként semmilyen testi tüneteim nincsennek.

Respect annak aki ezt elolvassa

2020. jan. 20. 23:47
 2/5 A kérdező kommentje:

Még valami XD.

Ha megbántanak vagy valamit elrontok azon hónapokig tudok aggódni. De úgy komolyan. Meg minden apró dolog miatt. Mondjuk hogyha egy alkalomkor minden lány szoknyát vett fel kivéve én mert én nadrágot, akkor attól félek hogy szoknyában kellett jönni és akkor ott azért nem mondják a szemembe mert nem akarnak megbántani. Meg a jövőmtől is iszonyatosan félek. Teljesen homályosan látom. Meg minden apróságért bocsánatot kérek olyan dolgok miatt is amiről nem tehetek.

Amúgy még az előző kommentes témához visszatérve: nem félek a haláltól csak az előtte lévő fájdalomtól (aztán halálom pillanatában úgysem ezt fogom gondolni) de egyáltalán nem vágyok rá.

Bocsi hogy mindent így leírtam de jól esett kiírni magamból a problémáimat. Eléggé összevissza lett bocsi ezért.

2020. jan. 20. 23:58
 3/5 A kérdező kommentje:

Kéne egy szerkesztés funkció amivel lehet a kommenteket szerkeszteni.

Még sokszor képzelek el magamban szituációkat. Például hogy a kedvenc színészem ott van és vele beszélgetek magamban, de valamikor szoktam hangosan is magamban beszélni amikor nincs otthon senki. Van egy képzeletbeli világom amiben sokszor el szoktam tévedni.

2020. jan. 21. 00:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon aprólékos vagyok. Mindent 5000szer leellenőrzök. Mindig megnézem vagy háromszor hogy bezártam e az ajtót vagy hogy lekapcsoltam e a villanyt. Meg vannak úgymond ilyen rituáléim is
2020. jan. 21. 00:21
 5/5 anonim válasza:

"Sokszor a legrosszabbat gondolom az emberekről. Amikor elhaladok az utcán egy ember mellett mindig megfogom a táskám nehogy kiraboljon. Arra is sokszor gondolok hogy kés van a kezében és le akar szúrni vagy ilyenek. Meg az is hogy a buszmegálló fala mögül előbújik egy hajléktalan és az is lekésel vagy megerőszakol vagy ilyesmi"


Volt valami ijesztő élményed vagy film? Velem is volt ilyen, aztán sokáig nem tudatosult bennem, de mentem pszichológushoz meg családoknak, barátoknak elmeséltem. Az már önmagában jót tesz.

Menj szerintem pszichológushoz. Ettől nem gondolom, hogy komoly bajod van, de jobb tudni. Ne aggódj minden apróságon!

2020. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!