Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt aki ért vérképhez,...

Van itt aki ért vérképhez, főként pajzsmirigyhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. másfél éve hogy elmentem teljes vérképre mert nem volt valami jó a közérzetem - bár igaz hogy egy nagyon stresszes időszakom után - doki mindent megnézett, vérszegénységre gyanakodott de tökéletes érték lett, TSH-t is nézetett mert vékony vagyok genetikámnál fogva és fáradékonysággal, gyengeséggel, levertséggel mentem hozzá.


A TSH is jó értéken belül maradt. Na de most vannak akik meg olyat mondogattak nekem hogy neeem a TSH nem elég.. De nekem dokim meg azt mondta hogy az eltérne ha baj van és akkor küldenének tovább endokrinológiára, hogy t3 t4-et nézzenek, mivel az csak árnyalja a képet, hogy mondjuk túl vagy alulműködésről van e szó.


Én meg picit besz@rtam ezen hogy azt mondták nem elég, mintha tükörben ki is látszana szemből egy picit a pajzsmirigyem.. tüneteim alapján lehetne pl. túlműködés, de a dokim szerint stressz /erős szorongás ugyanolyan tüneteket produkál. Most csak hipochonder lettem ettől?


Ti mit tudtok erről? Nyilván dokira hallgatnék jobban de ez megijesztett.



2020. febr. 4. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

"vannak akik meg olyat mondogattak nekem hogy neeem a TSH nem elég.. "

Az orvosodnak van igaza. Amíg a TSH a referencia tartományban van, addíg nem kell endokrinológus.

Ha kiment a referencia tartományból, akkor van igaza azoknak akik mondogatták, hogy nem elég csak azt nézni.

2020. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh akkor rendben van :D kicsit megkönnyebbültem. Köszi a választ!
2020. febr. 4. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2020. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg semmi bajod...de! Ez nem igaz ha a TSH érték jó akkor feltétlen jó a többi is (t3,t4). Az igaz,hogy a dokik sajnos csak akkor foglalkoznak vele ha nincs a tartományban a TSH.

Élő példa egy ismerősöm,tökéletes TSH érték és mégis komoly pajzsmirigy betegsége van,tök véletlenül derült ki.


De ezt ne vedd ijesztgetésnek tényleg nem azért írom csak hogy ne legyenek itt fals infók.

2020. febr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,alapvetően tényleg nem szoktak nézni t3,t4et csak ha van rá indok....
2020. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!