Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire gáz a 160/100 körüli...

Mennyire gáz a 160/100 körüli vérnyomás néha? (32 éves nő)

Figyelt kérdés
Egész napra lebontva 6ból kb 2x mérek ilyet vagy még 5tel magasabbat, de a többi 130/90 körüli. Szedek 3x1 Dopegytet, de ezzel is ilyen magas.
2020. febr. 18. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Elég magas, ne hagyd ennyiben, mert nagyon megterheli a szívet, érrendszert.
2020. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nyugalomban mérve ennyi,akkor magas. Vissza kell menni az orvoshoz,mert ezek szerint a Dopegyt nem megfelelő neked és másik gyógyszer kell. Ha már szedsz valamit,az olyan legyen ami jó is.
2020. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Szerintem magas.
2020. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazsag szt úgymaradtam. Terhesseg vegen lett magas, felírták ezt. Szültem, ezután senkit nem izgatott, kórházban én piszkáltam őket, hogy szedjem-e tovább vagy ne, rosszul voltam attól, hogy akkor hirtelen leesett a vernyomasom. 1 napot végül kihagytam és újra felment, ekkor nagy nehezen kinyögték, szedjem akkor ugyanúgy tovább. De azóta is ugyanilyen magas. 135/90az alja, 165/110 a teteje. Nem vagyok máshogy. Megyek majd vissza haziorvoshoz, csak nagyon a gyermekágy elején vagyok, még nem tudom megoldani.

Ami fura, hogy terhesen a szisztolés érték ugrott meg mindig, most meg a diasztolés.

2020. febr. 19. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj el az orvoshoz! Nem érdemes húzni az időt,mert a magasvérnyomás szinte minden szervre káros hatással van (főleg,ha a dyastolés érték is magas)!
2020. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!