Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradt vagyok, de nem tudok...

Fáradt vagyok, de nem tudok aludni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon rossz alvó voltam, de mostanában egy teljesen új szakaszába léptem ennek. Egyáltalán nem tudok aludni. Ezt úgy képzeljétek el hogy jelenleg délelőtt 11 óra van, és még mindig nem aludtam. A tegnapi nap teljesen ugyanez volt, már le se feküdtem. régen se tudtam aludni vagy ha mégis akkor is állandóan felkeltem és végül mindezzel együtt és csak négy órát aludtam. Most ha sikerül elaludnom, akkor viszont a borzalmas fáradtság miatt valószínűleg van hogy 10 órát végig alszok, de közben legalább ötször felkelek vagy hatszor.. már egy idő kénytelen vagyok altatót bevenni, de hát az sem megoldás. Kezdek kétségbeesni szívbetegként... Na meg nagyon szeretnék aludni. Mármint komolyan! délelőtt 11:00 van már! 😕😕😕😥 Az orvos csak altatót ajánlott, abból jelenleg a legerősebbeket használom, de abba a pillanatba hogy egyet kihagyok (mert félek, hogy hozzászokok és akkor már nem használ vagy többet kell bevennem hogy használjon) akkor megint visszaesek ugyanoda, hogy nem alszok egyáltalán. Mit kellene tennem? Nagyon szeretnék aludni!

A másik problémám pedig az; hogy ha elalszok néha egyszerűen képtelen vagyok felébredni. Valami húz vissza a nagy feketeségbe, és egyszerűen nem tudok felkelni. Mind a kettő helyzet kritikus, de ezt eddig tudtam kezelni. Hiszen úgyis ritkán alszom, legalább akkor hadd pihenjem ki magam alapon. De hát most hogy már egyáltalán nem alszom..

Valami javaslat?

20 éves



2020. márc. 22. 10:58
 1/7 anonim válasza:
Szia 😊 próbáld ki azt hogy kivárasztod magad mind pl : futás megállás nélkül , hosszú séta, hosszú tornászás . Nézd meg ez be válik nekem összejött általában nekem ez akkor nyilvánul meg ha nagyon stresszes vagyok vagy ha hiányzik egy lány aki nem szeret de igy másképp ezt tudom neked tanácsolni remélem sikkerel jársz!😊
2020. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy jó az altató,mivel szívbeteg vagy.Relaxációt próbálj meg végezni.
2020. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 az edzést már próbáltam. Sokszor 6 órás edzéseket is bevállaltam, hátha kifáradok, de nem, egyáltalán semmi. Utána szellemileg próbáltam magam lefárasztani, de ettől se lett jobb. Mindegyik után hiperaktív lettem inkább. Vagy maximum zsibbadt, de nem álmos.
2020. márc. 25. 00:21
 4/7 A kérdező kommentje:
A relaxációt hogyan kell elképzelni? Én zenét hallgatok és olvasok pihenésképpen. De annyira "hangosak" a gondolataim, hogy már zenével is alszom el - mm nem skizonak gondolj, hanem egyszerűen csak megállás nélkül jár az agyam valamin. Egyszerűen nem tudok nem gondolkodni - nem tudom leállítani 😕😂
2020. márc. 25. 00:23
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

A leírásból egyértelműen látszik, hogy a kifárasztás nem megoldás erre.

Végig kell gondolni, hogy mi az amiket csinálsz, milyen stresszhatások vannak körülötted, ért-e trauma mostanában, rendszertelenül éltél-e, pl. sokszor voltál fent sokáig, éjfélig, stb.

Fel tudja borítani a ritmust, a szobában amikor aludni akarsz ne legyen semmilyen fény. Van-e szembetegséged?

Megpróbálhatod a bio melatonint, bár nem tudom most mit szedsz.

2020. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A bio-melatonint a végletekig próbáltam. Volt, hogy hetet vettem be és akkor se aludtam el. Sőt még csak el sem álmosodtam.

Nem nagyon érzem stresszesnek magam, de ha mégis, akkor ez a dolog több mint 20 éve áll fent - szóval mióta élek. A szüleim szerint már újszülöttként se aludtam, főleg nem éjjel. Szóval hiába a kérdés, hogy sokáig vagyok e fent. Most éjjel 2 van, és totálisan aktívnak érzem magam - az a fajta "le tudok futni 5 km-t" energia van bennem. Szóval igen, úgymond rendszertelenül élek, de több mint 20 éve már. Mivel sosem aludtam éjjel, és nappal is csak, ha végkimerülésig hajtottam magam. Sokszor egyszerűen csak elájulok és abból jutok át az alvás fázisba - de sajnos csak nagyon felületesen alszom ekkor is, szóval nem éppen pihentető.

A Dormicum és a Stilnoxot szedem felváltva. A Stilnox hat, a Dormicum még csak el sem álmosít (csak ha kettőt veszek be minimum, de akkor meg nem tudok felkelni).

Jelenleg van, hogy délelőtt 11kor alszom el, és 15ig alszom (hála a karanténnak megtehetem), de ez se megoldás..

2020. ápr. 17. 01:45
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Értem. Sajnos vannak, akiknek az altató nem hat, vagy teljesen ellenkező hatást váltanak ki nála, másnap kómás.

Alvás szakértő nem tudom fel lett-e már keresve, ha nem, akkor az lehet megoldás.

2020. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!