Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux miatt nehéz nyelés,...

Reflux miatt nehéz nyelés, idegentest érzés?

Figyelt kérdés

1-2 hete, mintha valami történt volna velem. Szedtem antibiotikumot, a betegségem miatt, viszont csak rosszabb lett. Konkrétan pár napja nem merek/nem tudok enni, félek az éhenhalástól már. Olyan, mintha nyelésnél elakadna valami, mintha idegentest/gombóc lenne a torkomba, ami megáttolná,hogy lemenjen az étel.

Folyadékot tudok inni.

Tegnap kivizsgáltattam magam, mellkas röntgen, vérvétel. Minden negatív. Gégész azt mondta, minden rendben a torkommal, nem érti mitől lehet, de refluxra gyanakszik. Kaptam is gyomornedv ellenálló tablettát.

Az a helyzet nem nyugodtam meg. Sajnos nagyon stresszes időszakban vagyok, plusz rátett a sok betegeskedés is, de most ez a nyelés a legborzalmasabb. Sose volt ilyenem.

Kérdésem: Reflux tényleg okozhat ilyet? Egyébként én is refluxra gyanakszok, mert sokszor fáj/ég a nyelőcsövem, melkasom, torkom beduzzad, bevan rekedve a hangom, köhécselek.

Kérlek nyugtassatok meg, mert megőrülök. Napok óta nem eszek semmit.

Gasztroentrológushoz érdemes elmennem? Ott megtükrözik a gyomromat, ugye? Az viszont elég félelmetesnek hangzik. :( Sajnos pánikbeteg is vagyok, és hipochonder is, de ez amit érzek, ez valós fizikai tünet, 100%.

23/L



2020. márc. 23. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Igen, gasztroenterológushoz kérjél beutalót! Ott kérheted, hogy bódításban végezzék el a gyomortükrözést. Nekem csinálták már teljesen éber állapotban is, nem volt kellemes, de túl lehet élni azt a néhány percet. Bódításban viszont semmi kellemetlenséget nem okozott.
2020. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázzmert a stressztől is kialakulhat a reflux sajnos. Amig nagyon stresszelsz, addig nehezebben gyógyulsz. Tapasztalat. Diéta fontos.
2020. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor a reflux miatt valószinűsíthető, hogy begyulladt a légcsövem a sok savtól, ami felment oda, és ezáltal a légcsövem miatt nehéz? Meg tudok ebbe fulladni evés közbe??????

Emberek, én ilyet még nem éreztem :( ez túl lép mindenen már. egy péppé zúzótt répalevest próbáltam most megenni, de szó szerint minden lenyelésnél fulladásra gondolok, vagy fulladást érzek. Mindig tudtam enni,rengeteget, már egy csordát fel tudnék falni néha.

2020. márc. 23. 16:35
 4/17 anonim ***** válasza:
A stressz, a szorongas erosit rajta. A pajzsmirigyed is okozhat gombocerzetet. Nekem is hasonlo panaszom van, annyi kulonbseggel, hogy en evesnel, ivasnal tudok nyelni, de olyan erzesem van, mintha fojtogatnanak.
2020. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem, konkrétan a nyelocsovemet felmarta. Iszonyat cajdalmam volt. Kamilla, körömvirág teat kellett kortyolgatnom. Egy hét alatt majd 10 kg fogytam. Alig ettem valamit. Nehezen jön helyre az biztos.
2020. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én is így vagyok. a gégész azt mondta, semmi baja a torkomnak. A nyelőcsövemet nem látja a gégész, ugye? Viszont refluxot említette.

Lehet NEKEM IS FELMARTA, ugye? Nekem is fáj valami, azért hittem hogy torokgyulladás. VISZONT ÉN SEM TUDOK ENNI, olyan mint ha megfulladnék a kaja nyelésnél. Fogytam eddig 3-4 kg-t. :( Félek hogy éhen fogok halni :(

2020. márc. 23. 17:23
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha nekem is felmarta, akkor mit tegyek? Sima kamilla tea helyre hozza, ugye???? Egésznap inni fogom. Meg kaptam savlekötőt, de étel nélkül veszem be.
2020. márc. 23. 17:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha reflux, akkor ugy kell étkezni, hogy tobbszor és nagyon keveset.pár keksz, soványhús főve. Én kerűltem a nehéz ételeket. Kamillat kortyolgasd tobbszor egy nap. Arra ügyelj, hogy ne edd, ne idd tele magad. Nekem 3x volt refluxom. Így ennyit tudok irni. De a hazi orvostol kerhetsz tanacsot. Ha mas nem telefonon.
2020. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen tünetek a helicobacter pyloritól volt. Szintén stresszeltem. Erre kaptam gyógyszert akkor és elmúlt.
2020. márc. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy hogyan alakultak a dolgaid? Én is hasonló tüneteket produkálok. Milyen savlekötőt írt fel az orvos?
2020. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!