Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux miatt nehéz nyelés,...

Reflux miatt nehéz nyelés, idegentest érzés?

Figyelt kérdés

1-2 hete, mintha valami történt volna velem. Szedtem antibiotikumot, a betegségem miatt, viszont csak rosszabb lett. Konkrétan pár napja nem merek/nem tudok enni, félek az éhenhalástól már. Olyan, mintha nyelésnél elakadna valami, mintha idegentest/gombóc lenne a torkomba, ami megáttolná,hogy lemenjen az étel.

Folyadékot tudok inni.

Tegnap kivizsgáltattam magam, mellkas röntgen, vérvétel. Minden negatív. Gégész azt mondta, minden rendben a torkommal, nem érti mitől lehet, de refluxra gyanakszik. Kaptam is gyomornedv ellenálló tablettát.

Az a helyzet nem nyugodtam meg. Sajnos nagyon stresszes időszakban vagyok, plusz rátett a sok betegeskedés is, de most ez a nyelés a legborzalmasabb. Sose volt ilyenem.

Kérdésem: Reflux tényleg okozhat ilyet? Egyébként én is refluxra gyanakszok, mert sokszor fáj/ég a nyelőcsövem, melkasom, torkom beduzzad, bevan rekedve a hangom, köhécselek.

Kérlek nyugtassatok meg, mert megőrülök. Napok óta nem eszek semmit.

Gasztroentrológushoz érdemes elmennem? Ott megtükrözik a gyomromat, ugye? Az viszont elég félelmetesnek hangzik. :( Sajnos pánikbeteg is vagyok, és hipochonder is, de ez amit érzek, ez valós fizikai tünet, 100%.

23/L



2020. márc. 23. 14:52
1 2
 11/17 anonim válasza:
Kb.3hete énis így voltam (nekem 1éve volt gy.tükrözésem ahol enyhe refluxot állapította meg) gyógyszert szükség esetén ajánlottak,nappal nem éreztem a savat viszont északa arra keltem fel,hogy már a torkomban van,igaz nemis vigyáztam az étkezésre ettem ittam. Aztán éreztem mikor nyeltem h fáj a mellkasom (nyelőcsövem) igaz torokgyulladásom is volt amire antibiotikumot kaptam 2nap után elmúlt a fájdalom aztán visszajött,fül orr gégész semmit nem talált,elkezdtem keveset enni többször egy nap és a napi 2l víz elengedhetetlen,semmi savas étel és szénsavas ital,azóta eltelt 2hét és már sokkal jobb, nem érzem hogy fájna. Ha nem javulsz mindenképp menj el tükrözésre nekem altatásba csinálták semmire nem emlékszem 25percet voltam bent. Énis ha esetleg még fogom érezni még1x megcsináltatom a tükrözést.
2020. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! köszönöm a válaszokat!Sajnos azóta se mertem elmenni tükrözésre, de mostmár el fogok menni, nálam a beutaló.

Nem haltam éhen szerencsére, kb 4-5 hónap után most érzem azt, hogy javulgatott a torkom, de néha tényleg azt hiszem, hogy rákos a torkom... Amikor a kérdést kiírtam, tényleg nem ment a nyelés, mintha elzárták volna. Gondolom a gyulladás miatt.

Nolpaza-t szedek, azóta is, szüntelenül, napi 2őt kellett, mostanában már csak 1et veszek be, és ami fontos hogy éhgyomorra..

Már javulgatott a torkom, tudok enni, de még nem az igazi. :(

2020. júl. 13. 13:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Azóta helyre jöttél??

Nekem 4 éve tart. :( Nagyon nagyon sokáig csak teljesen pépes, átszűrt ételt tudtam enni... Meg bébiételt.

Most vagyok azon a szinten, hogy megy néha szilárd. De olyan, mintha a nyelőcsövembe lenne és nem menne le. Éves közben is köhögök, krakogok. Már idegileg teljesen tönkre mentem. Volt több tükrözésem, illetve gégészeti vizsgálatom... Fele gégész semmit nem látott annak ellenére, hogy érzem a sav szétmarja a torkom. 😔 Bele fáradtam. Fresubin tápszerrel egeszitem ki a napi ételemet. Amikor azt hittem már rosszabb nem lehet, az elmúlt hetekben társult hozzá egy olyan gond, hogy éjjel felkelek arra nem tudom lenyelni a nyálamat sem. Felülök vagy járkálok, próbálok büfizni. Kell egy óra is mire helyre rázódik.

2020. aug. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó! Hú teljesen magamra ismertem! Irsz egy privit, Beszélgessünk?

Holnap tükröznek altatásban magánklinikán . Drukkoljatok!

Egyébként úgy érzem a stressz miatt érezzük a fulladást evés közbe. :( ördögi kör.. írj rám!

2020. szept. 24. 19:27
 15/17 anonim ***** válasza:

Hogy zajlott a gyomortükrözés,kiderült valami?

Nálam is hasonló a helyzet.Idegentest érzés a torkomban,időnként mintha marná valami a gégémet,de csak némelyik étel,ital után.Kéthavonta voltam gégészeten,mindig más orvoshoz mentem.Már legalább 20 orvos nézett a torkomba,minden alkalommal tükrözték a gégémet is.Nem láttak refluxra utaló elváltozást.Amit megállapítottak:idült garatgyulladás,túl nagy mandulák,megnagyobbodott nyelvcsap,ép jól mozgó gége.Az egyik doktornő javasolta nekem is a gyomortükrözést.Még nem voltam,de el akarok menni minél előbb.Nekem a nyeléssel nincs semmi gondom,az égető,csípő érzés is aránylag ritkán van,de a torkom szinte állandóan piros,be van gyulladva és a nyelvem mindig fehér,hátul lepedékes.Nálad van már javulás?

2020. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Dohányzol, kávézol e? Én sajnos azóta is dohányzom. Durván irritálja a gégét, az egész torkot a füst, a kávé meg belobbantja az amúgy is túl sok savat. Lehet neked is a gyomroddal lesz valami gebasz, bár ha nem lát elsavasodást, akkor lehet a manduláid csinálják a gebaszt.

Én azt mondom csináltass egy tükrözést, biztos ami fix alapon, és ha az kizárt, nézesd meg a pajzsmirigyedet, esetleg vetesd ki a mandulákat.

A stressz is tud gombóc érzetet csinálni.

Engem megtükröztek, altatásba kértem magánklinikán, aztán kiderült hogy fel van maródva az egész nyelőcsővem, nyitott gyomorszáj, felmegy a sav, bántja. Savlekötőt kaptam, kicsit javult de nem az igazi.... :( Most gyógyteákkal próbálkozom.

Kamilla , édesgyökér.

Na meg a cigit le kéne tenni...

2020. okt. 26. 17:19
 17/17 anonim válasza:
Sziasztok! Igaz most nekem teljesen mas a refluxos panaszom mivel kismama vagyok..de nagyon megszenvedem az egesz terhessem egy borzalom:( az elso harom honapba menni nem birtam a sok rosszul lettol folyamatos hanyasok rosszul letek.. -10kg fogyas,es a mai napig rosszul elem meg van hogy meg mindig roka koma vissza koszon plane a sav..nekem szo szerintem mar nincs torkom es nyelocsovem a sok hanyastol..3honappal ezelott gyomortukrozesre kellett mennem..teljesen felvan marodva a nyelocsovem faj a nyeles is sokszor a mai napig,plusz eros refluxos is lettem..hat mondani se kell ezt a fajdalmat amit honapokon at ereztem hiszen allandoan hanytam es hiaba szedtem a savlekotot vissza jott az is ..egyszeruen nem tud gyogyulasnak indulni a torkom mivel mindig vissza marodik :( borzaszto ez senkinek nem kivanom..sot annyira verszegeny lettem hogy bent tartottak a korhazba ket egyseg vert kaptam..szornyu volt ..most csak azert irtam ide hogy igaz nehez de mindent ki lehet birni...aki fel a gyomortukrozestol ne feljen igaz nekem most altatasba nem csinaltak a terhesseg alatt de nem kell felni azt a par percet ki lehet birni en is paraztam es nagyon ugyes doktor ur csinalta es eszre se vettem mar keszen is volt :) szoval fel a fejjel ! En viszont abba bizok hogy nekem csokken a refluxom most mar egyre rosszabb (36.het) a babo es minden egyeb mas szerv fent van a nyakamba kb ugy erzem..de tudom megeri ha a kisbabam kibujik majd :) Sok szerencset mindenkinek es gyogyulast kivanok :)
2020. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!