Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintem eltört A lábujjam....

Szerintem eltört A lábujjam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
pár órája belerúgtam a szekrény sarkába, és nagyon fáj a lábujjam ráálni fáj, És ha behajlítom zsibbad hidegnek érzem a lábam, nem tudom mit tegyek. Menjek el holnap orvoshoz hogy ne tegyek semmit?

2020. márc. 27. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tudod mozgatni úgy hogy nem érsz hozzá kézzel? ha igen, valószinűleg nem tört el, de jó lenne megnézetni
2020. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha be tudod hajlítani nem tört el valószínűleg. De ha mégis majd összeforr, doki nem csinál vele semmit.
2020. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hideg borogatás + Diclofenac. Az biztos, hogy az izületi tok sérült valamilyen mértékben és/vagy repedés. Ha eltört volna a csont akkor nemhogy ráállni nem tudnál, de úgy lüktetne, fájna magától hogy már az ügyelet felé lennél úton.

Ha holnapig nem enyhülnek a tünetek jelentősebben akkor menj a házidokihoz, de jobb egyből az SZTK ott van röntgen is.

2020. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lábujjnál a mellette lévőhöz szokták szorosan ragasztani ragasztó szalaggal szorosan. Ennyi a gyógymód.
2020. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Valóban a mellette levő ujjadhoz ragaszd oda valamivel, doki sem csinál vele semmit amúgy, ha valóban csak az ujjadnál van probléma, lábközépcsont is sérülhet ilyenkor, de azt te tudod, hogy meg akarod-e nézetni, röntgenen derül ki csak az, hogy elvan-e törve.
2020. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyik?

Ha a nagylábujj, az baj,mert csontvelőt tartalmaz. Embóliát kaphatsz, ezzel orvoshoz kell fordulni.

A többi nem gáz, csak kellemetlen.

2020. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nagylábujj nem tartalmaz csontvelőt még fiatal korban sem.
2020. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!