Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudtok otthon...

Miért nem tudtok otthon maradni? (Nyilván azoknak nem szól a kérdés, akik dolgoznak, boltba sietnek, majd visszajönnek, a legszükségesebbeket gyorsan elintézik)

Figyelt kérdés

Most komolyan emberek, miert nem lehet kibirni ezt a par hetet?

Ti ertitek egyaltalan, mi folyik a vilagban?

Kerek mindenkit, aki ide ir, kulturaltan fogalmazza meg a velemenyet, es ne bantsunk senkit, annak ellenere, hogy duhito ez a fegyelmezetlenseg, es szo szerint butaság. :(



2020. márc. 30. 01:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Mert hüly* g*cik.. Én csak 17 éves vagyok, de engem is bosszant amit a saját korosztályom is csinál.. Amióta betiltották a sulit, azóta nem is mentem itthonról sehova. A többi ismerősöm még járkálgat le, mekibe mennek meg ilyenek.. Ennyi évesen már kéne lenni nekik egy kis észnek, vagy ha már nekik nem, akkor a szüleiknek. Szerintem az a baj, hogy nincs elrettentés..Sokan Tv-t sem néznek, stb.. Ha nem néznék én sem híradót, stb-t én sem tudnám hogy éppen egy veszélyes járvány van.. Majd talán akkor komolyan fogják venni, ha itthon is a sportcsarnokokból hallottas házat csinálnak.. felelőtlenek
2020. márc. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jajj de örülök neked kedves válaszoló! Az ilyen érett gondolkodás enyhe vigasz számomra. Ugyanigy látom.
2020. márc. 30. 01:53
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Amennyiben az a vírus olyan veszélyes, mint amennyire beharangozzák, akkor teljesen mindegy, milyen korlátozó intézkedéseket hoznak. Aki fogékony rá, vagy így vagy úgy, de úgyis elkapja. Nekem is vannak idős rokonaim.. De ezért tönkretenni az amúgy is haldokló gazdaságot... Több lesz a járulákos veszteség, mint amit a vírus okoz.
2020. márc. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

#3 Az a baj, hogy az emberek nem értenek a gazdasághoz.


Nézd meg az olaszokat. Leszarták mint mi, és mi lett a vége? 60 év felettieket hagyják megdögleni a folyosón mint a kutyákat, mert nincs már rég lélegeztetés. Ez a kor 1 hete még 65 év volt.


Mindez full karantén és korlátozások mellett most már.


Lassan apokaliptikus állapotok lesznek. Ha az állam nem tudja kontrollálni a járványt, akkor pillanatok alatt megszűnhet létezni a jogállam is. Polgárháborús állapotok lesznek, és akkor nem a munkád miatt fogsz majd aggódni, hanem a fosztogató hordák miatt akik megostromolják a TESCO-t.


Ha nincs állami védelem, a régió stabilitása beomlik, a piacok és a pénz elértéktelenedik.


Te örülnél ha 1 zsömle 20 ezer Ft lenne a háborús állapotok miatt?

...

Kínában és Ázsiában ott a recept hogyan lehet megfogni a járványt. Aztán óvatosan restartolni a gazdaságot. Így az EÜ is megmarad, emberek is túlélik és a gazdaság is.


Nincs

Más

Mód.


Ehhez otthon kell maradni és kész.

2020. márc. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
#4 Leírtad a lényeget. Full karantén és hasonló intézkedések mellett sem tudták megfékezni. Megint nem szarunk bele, csak mellé. Egy járványt, terjedjen az légúton, vagy cseppfertőzéssel, teljesen mindegy, egyetlen kormány sem tud kontrollálni. Ez nem kutya, hogy rászólsz, "ül" azt ottmarad... Polgárháborús állapotok? Tisztában vagy-e egyáltalán azzal, hogy mit beszélsz?
2020. márc. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, véleményem szerint influenza szezonban eleve nem szerencsés bulizni, bár aki bulizik arról se gondolom hogy buta lenne, szimplán bevállalja annak lehetőségét hogy megbetegszik, ezt mindenkinek saját jogának kellene legyen eldönteni.

Van aki nem bírja ki, ez érthető, lévén miért akarná bárki is a 4 fal között tölteni hónapokat, mert igen itt a legjobb esetben is hónapok ról van szó, már amennyiben nem indul meg rendesen a vírus, irtja ki azokat akiket kitud és végül válik értelmetlenné a karantén. Ha ez megtörténne akkor lenne "csak" 2-3 hónap.

Mindenki tisztában van vele mi megy a világban, és? Mostanra már annyira irritálóan túl van fújva ez az egész, hogy az emberek inkább kikapcsolják a gépet/rádiót/tv-t és elmennek boltba/bulizni/ vagy csak a haverokhoz.

2020. márc. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

#5, Te miről beszélsz??


Kína, Taiwan, Dél-Korea és Japán is tudja kontrollálni a járványt


Fegyelmezett ázsiai népek, szigorú intézkedések és autokrácia.


Ezzel lehet kezelni. Nézd meg a görbéken.


Az európai liberális demokráciában úgy látszik sem a kormányok, sem az emberek nem képesek kezelni. Egészen addig fog dühöngeni ez a járvány itt, amig porig nem rombolja Európát... akár teljes anarchiába is taszítva.

2020. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

#5, Te miről beszélsz??


Kína, Taiwan, Dél-Korea és Japán is tudja kontrollálni a járványt


Fegyelmezett ázsiai népek, szigorú intézkedések és autokrácia.


Ezzel lehet kezelni. Nézd meg a görbéken.


Az európai liberális demokráciában úgy látszik sem a kormányok, sem az emberek nem képesek kezelni. Egészen addig fog dühöngeni ez a járvány itt, amig porig nem rombolja Európát... akár teljes anarchiába is taszítva.


[link]

2020. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

#9 Te akarsz lefertőzni 6 millió embert, és halálba küldeni legalább 60 ezret.


Holott minden modell szerint ez karasztrófához vezet. Majd te a két agysejteddel kikalkulálod mi a jó a gazdaságnak.


Bízd ezt a szakemberekre, f..fej.

2020. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem felnek elegge az emberek amig nincs oriasi baj. Nekem vannak ismerosok akik azt mondjak ez nem ebola nilusi laz stb. Ja ertem akkor ijedunk meg ha a jarvanynak 50 90% os halalozasi rataja lenne? Nem eleg ez? Mibe ha benyogne a sajto h no akkor gyerekek 50% a rata egybol huznanak befele akar 5 honapra is vagy 1 evre. Mi kell h a sok marha megertse? Haboru bombak? Azt kibirta a nep a 102 napig tarto ostromot? Ezt nem? Miert kell fokozni a bajt ha lehet tenni is erte? Vagy ennyire nem szamit mindenki kantalja h ,, maradj otthon,, kozbe itt nalunk a kutyafuttatónal 8 10 ember csoportosulva a kutyakkal vígan futkoraszik.Meg a ligetben a csaladosok.Az eü meg szakadjon meg!
2020. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!