Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Feszült, szorongó, ideges...

Feszült, szorongó, ideges állapoton mi enyhithet?

Figyelt kérdés

Koffeintől jobb a kedvem, ám csak átmenetileg.

Folyamatosan jár az agyam, jönnek-mennek a gondolatok, feledékeny, feszült és ingerlékeny vagyok. Doktor már gyógyszert irna fel (Ssri és benzo, ahogyan utánaolvastam), vajon ezek nélkül is menne?

Szedni kezdtem MgB6-ot, C- és D-vitamint, hobbiszerűen sportolgatok, igyekszem elfoglalni magam, de egyelőre nemigen érzem magam jobban.



2020. ápr. 6. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hobbiszerű sportolgatást váltsd fel kőkemény sportolásra, a fölösleges agyalgatást meg tanulásra. A kettő között pedig relaxálj. benzó típusú nyugtatót ne szedj! Hamar rá lehet szokni, az elvonás meg a mostani szorongásod tízszerese kb. Nem a levegőbe beszélek, mindet kipróbáltam, amiket írtam.
2020. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak a kávé segít ideig óráig, és a sport. Ha minden nap sportolok és iszok három kávét naponta, akkor jól elvagyok. Esténként Wörischenofer Nervenpflege, naponta D vitamin és magnézium. Ezek nélkül viszont levert, szorongó és ingerlékeny vagyok.
2020. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: mit sportolsz, mivel sikerült formába hoznod magad lelkileg is?

Korábban futottam, napi 4 km-t, annak a végére jól alfába kerültem, de csak du. volt rá időm, másrészt a térdeimben vmi időről-időre besztrájkolt.

Igy maradt a bringa és kondi.

2020. ápr. 6. 17:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, összekevertem, előbb #1-nek akartam azt irni.

#2-nek pedig ezt: én is igy vagyok, detto.

2020. ápr. 6. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszerőlt ne válj gyógyulást! Én már 8 éve szedem őket amiket pszichiáter kiirt és zombi vagyok.


Ezeket szedtem eddig:

3 évig coaxilt

2 év brintellix

1,5 év scippa

fél év szertralin

1 évig rexetin


és most megint brintellix. Az eredményem? Függőség!

Ez van már nem tudom abbahagyni a gyógyszert. Mellette kb 8 éve szedek nyugtatót frintin 0,25 mg napi 3-4 szemet :(

2020. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5(6), te aztán valóban jól odavagy..

Sajnálom.

Scippa milyen volt? Mire szedted a felsoroltakat?

2020. ápr. 7. 06:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a bringázás meg a futás, meg a kondi az jó. De lehet, hogy az is segítene, ha olyasmit sportolnál, ahol vannak társak is. Nekem az is segített, hogy a futás/bicajozás mellett elmentem csoportos edzésekre, kettlebellezni, spinningelni, alkalmanként pedig fallabdáztam, sőt volt egy idő amikor ilyen táncos aerobikra is eljártam. Eszméletlen sokat dobott a hangulatomon, de persze ha nem edzettem, akkor egy nap alatt visszazuhantam a mocsárba.

Ja és még valami: nehogy megpróbálkozz az alkohollal, mert az a pokolba taszít. Én megpróbáltam. Annak, akinek a hangulatával gondok vannak, nem jó.

2020. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Schulz-féle autogén tréning is gyakorolható.

Meg lehet próbálkozni a gyógyteákkal.

Vannak ilyen növényi préselmények is, például a Wörishofener Nervenpflege.

Ezek a módszerek nem olyan egységugrásfüggvény-szerűek, mint a tabletták, de azért jobbak, mint a semmi. Tán nem véletlenül része az autogén trajning az infarktuson átesetteknek a füredi szívkórházban sem.

2020. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!