Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet hányingerem?

Mitől lehet hányingerem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben minden étkezés után erős hányingerem van, néha hasmenésem is. Nincs is nagyon étvágyam, mert félek a hányingertől és sokat is fogytam emiatt, pedig eleve vékony voltam. Három nappal ezelőtt nagyon erős gyomorfájdalomra ébredtem, ami az egész testembe kisugárzott, de 2 fájdalomcsillapító és 3 savlekötő tabletta után elmúlt. Sokszor kínoz puffadás is, de próbálom kerülni azokat a zöldségeket, amik ezt okozzák. A hús látványától, szagától szintén hányingerem lesz, ezért már nem is eszek húst.

Mi bajom lehet? Terhes nem vagyok (nő vagyok), sok stressz ér, rengeteget dolgozok, nem dohányzom, nem iszok alkoholt, hetente 3-4 alkalommal sportolok. Pár évvel ezelőtt savtúltengésem volt, de akkor ilyen tüneteim nem voltak és azt sikerült is kikezelni. Orvoshoz kicsit tartok menni a koronavírus miatt (külföldön élek és a városomban elég sokan betegek).

Köszönöm, aki segíteni tud.



2020. ápr. 11. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek refluxos panaszok, főleg, hogy antacidra enyhült. Háziorvos ír fel rá PPI-t, olyan két után enyhülni kellene a gondoknak. Ha nem, akkor majd más irányba kell vizsgálódni. Haziorvossal kell beszélni
2020. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*két hét után
2020. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 12. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!