Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Betegség miatt híztam 20...

Betegség miatt híztam 20 kilót. Milyen gyakorlatokkal tudom magam mozgatni?

Figyelt kérdés

Rengeteget futottam régen ezt az állapotot szeretném vissza állítani.

Viszont a derekam fáj már sétánál is, a farkcsontom elvan ferdülve a röntgen szerint. Gondolom az ülőmunkától. Pajzsmirigyemmel is vannak kicsit gondok, ittam jódos szelénes vizet attól mintha a torkom nem lett volna megdagadva,de most nem rendelhető

Van itt olyan akinek sikerült újra sportolni?

Fit labdára gondoltam.


Van mikor mosogatok és akkor is nagyon fáj a derekam. Jót tenne ha megtanulnék kézen/ fejen állni, hogy kicsit húzódjon a gerincem?

Súlyfürdőt meg gyógytornát javasoltak,de abban a városban ahol van szinte esélytelen bemennem mivel máshova járok dolgozni.



Szeretnék újra futni.


Miket egyek? Már ezt se nagyon tudom.

Jó lenne ha írnátok siker sztorikat.

Iszogatok most fehérjeport kiegészítőnek.


Orvos még annyit mondott hogy a hasizmomat kellene erősíteni illetve a derekamnál lévő izmot.



2020. ápr. 21. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress rá az inzulinrezisztenciás diétára, attól nincs ember aki ne fogyna, persze ha betartja. Együtt érzek veled derék ügyben, 5 év alatt nem sikerült kilábalnom belőle. Bene féle gyógytorna jó, de a legjobb lenne egyéni gyógytornásszal betanulni a gyakorlatokat, de nyilván nem most.
2020. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt a fajta inzulinos diétát úgy kellene betartani, hogy ennyi alkalommal eszek? Napi 3x tudok enni jó esetben ha nem csak 2x a munkám miatt.
2020. ápr. 21. 10:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a derekad fáj akkor mindenképpen a has-far-és hátizmokat kellene megerősítened, erre pl a pilates nagyon jó és vannak kifejezetten kezdő verziói is. Persze ettől nem a fogyást kell várni viszont arra, hogy legalább annyira megerősödj, hogy ne fájjon a derekad kifejezetten jó.


Futást akkor kezd el ha már sikerült valamennyit erősödnöd és fogynod mert az aránylag nagy súlyfelesleggel kezdett futás tönkreteszi az ízületeidet, de pl helyette biciklizhetsz.

Az úszás lehetne még nagyon jó számodra, csak szerintem most az uszodák is zárva vannak.


A kézen- és fejenállásról meg annyit, hogy attól egyáltalán nem nyúlik a gerinced, semmi értelme ezért megtanulnod, erre vagy nyaki felfüggesztések vagy súlyfürdő stb valók.


Étkezésre jó lehet az is amit az első válaszoló írt, de pl a kalóriaszámlálás is hatékony, viszont csak akkor ha egészséges, tápláló ételekkel töltöd ki a megengedett mennyiséget és nem nasikkal.

2020. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Jót tenne ha megtanulnék kézen/ fejen állni, hogy kicsit húzódjon a gerincem?"

Szerintem ezt semmiképpen sem, nem is értem hogyan gondoltad. A túlsúlyod miatt a nyakad, karod megreccsenne, ezt ne csináld. Inkább függeszkedned kéne, ha nyújtani szeretnéd a gerincedet. Egy bordásfalon vagy rúdon lógj úgy, hogy a lábad ne érintse a földet.

Sikertörténetem van, de sajnos ezt most a járványhelyzet miatt nehezen tudnád megvalósítani. Én gyógytornával kezdtem, betanítottak egy tornát, amit kb. két hónapig csináltam, törzserősítő gyakorlatokat. Nagyon fontos a betanítás, a helyes kivitelezés. Gyógytorna után is olyan izomlázam volt néha, hogy a lélegzés is fájt, de nagyon jólesett, és jó hatása is volt.

Azok után hogy picit megerősödtem, elkezdtem kettlebellezni, ennek már három éve. Azóta nagyon ritkán fáj a derekam. Mostanában fájogat ugyan, de ez annak tudható be, hogy a karantén miatt egész nap fekszem. Edzeni szoktam, de a heti három edzés ekkora inaktivitás mellett elég kevés. 90 kiló vagyok, de testösszetétel mérésen "csak" 15 kiló fogyást lőttek be, mert a testtömegem nagy aránya izom, a kettlebell miatt.

Én azt javaslom, próbálj keresni olyan gyógytornászt, aki vállalja, hogy online, kamerán keresztül betanít. Ez lenne a legfontosabb, hogy a fájdalmadat enyhíteni tudjad. Ha már nem szenvedsz, akkor könnyebb lesz sétálni, rendesen diétázni. A 160 gramm CH diéta jó, illetve a GI diéta is. Jobbulást.

2020. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, valószínűleg neked a súlyfelesleg miatt fáj a derekad, de pl az első válaszolónak ha rendszeresen mozog és erősít, nincs elváltozás a gerincén akkor ezt az Ő, öt éve fennálló derékfájdalmát pszichés okok is kiválthatják.
2020. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy a túlsúly miatt fáj. Nem is tudnék most futni ilyen súllyal sajnos.

Kolly fitnesnél nézegetem folyton, ír recepteket meg gyakorlatokat sose találkoztok, de eredményes legalabbis a referenciái után de nekem ő cseszett drága.

Akartam menni ide a helyi edzőterembe edzőhöz,de ez a csodavírus megjelent... Ezt az online tornászt megnézem hátha találok.

2020. ápr. 21. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ösnek 2-es vagyok...kopás, meszesedés, gerinccsatorna szűkület, protrusió.
2020. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 1-es vagyok, nem 2-es.
2020. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hány percet kellene " bírnom" tornázni? Szerintem azért a fél óra alap lenne akármennyi a súly.

Most pl a fit labdán jól tudtam felülésezni jobban, mint haspadon ( azon nem tudom magam rendesen felhúzni)

2020. ápr. 21. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha fáj a derekad, nem szabad felülésekkel erőltetned. Ha most mindenáron mozognál, akkor inkább a séta, vagy a szobában a helyben járás.
2020. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!