Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet abból ha az...

Mi bajom lehet abból ha az 500Grammos C-vitaminból napi 1db helyett napi kettőt veszek be? 21/F

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
500g egy kicsit soknak tunik, de ha mg az a g, akkor semmi bajod nem lesz tole.
2020. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az égadta egy világon semmi. A felesleg távozik a vizelettel, mivel a C vitamin vízben oldódik.

DE inkább akkor célszerű ekkora dózisban szedni, ha épp meg vagy fázva. Én például megelőztem vele egy lázzal járó megfázást, Algopyrinnel, és 500 mg-os rágó tbl. C vitaminnal. Éjjel fájt a fejem és lázas voltam -aztán bevettem, ahogy írtam -, de reggelre már nem volt semmi bajom.


Egyébként nem, nem csinálsz vele semmi rosszat. Ám azt tudnod kell: a C vitamint - mivel gyorsan kiürül - jobb depotban szedni, ami nyújtott felszívódást biztosít.

Bár mondják, hogy a túlzott bevitel vesekövet okozhat, viszont tudok olyanról, aki ennél több milligrammot visz be a szervezetébe, és nincs vele problémája.

2020. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 köszi a videót!!! :)

Hála az égnek, hogy végre valaki kimondja, hogy a C vitamin vesekövességet okoz, az végeredményben hülyeség!!! Szerintem is az, de sosem hangoztatom, mert mindig félek, hogy lehurrognak. Igaz, végül is a mondás:

"Sose vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, ott meg már legyőznek a rutinjukkal!"

Bocs az offért, bár kissé összefügg.

2020. ápr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A C vitamin vesekövességet okoz𝐡𝐚𝐭.

Ha nem működik teljesen jól a veséd ÉS túl sokat szedsz.

De tényleg retard tabletta ajánlott, különben 3 órán belül kimegy belőled.

Ha kettőt szedsz, akkor legalább 10 óra eltéréssel.

Valamit használ a koronások ellen, de csodákat ne várj.


Ja, és ez ugye orvosi kérdés?

2020. ápr. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5


Nézd már meg a linkelt videót mielőtt itt lököd a hülyeségeket!!!

2020. ápr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, mert egy jútyúk videó az okosabb, mint az orvosok közössége, akik hivatalból ezzel foglalkoznak.
2020. ápr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt a videót egy gyógyszerész készítette de te biztos alá tudod támasztani a hozzászólásod egy orvosi véleménnyel vagy idézettel!
2020. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!