Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik a testünkkel ha...

Mi történik a testünkkel ha nem használunk tusfürdőt/szappant fürdésnél csak sima vízet?

Figyelt kérdés

Negatív és pozitív tapasztalatokra egyaránt kiváncsi vagyok.

Mostanában elgondolkodtam azon, hogy mi lenne ha elhagynám egy darabig ezeket, főleg így, hogy itthol vagyok.



2020. ápr. 27. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a futótársam extrém allergiás, és kb. 10 éve nem használ semmit fürdéshez és hajmosáshoz sem. Nyilván naponta fürdik, és hajat is mos (beáll a zuhany alá mindenestül). Illetve naponta friss tiszta ruhát is vesz fel.

Elég sokat futunk egymás mellett, így el tudom mondani, hogy nem büdös egyáltalán. Tiszta, normális ember, a haja is normális. (férfi amúgy)

Nyilván futás közben/után van egy normális felhevült izzadás szaga, mint mindenkinek, de ha nem tudod, hogy nem használt tusfürdőt meg sampont, nem mondanád meg.

Próbáld ki. Fontos, hogy naponta tisztálkodj, és tiszta mosott ruhát vegyél fel, enélkül nem fog működni. Ha pedig azt látod, hogy nem jön be neked, visszatérsz a tusfürdőhöz/samponhoz. Mit veszíthetsz? Semmit.

2020. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom ki pontozta le az elsőt, mert teljes mértékben igaza van. Egyáltalán nem szükséges tusfürdőt használni fürdésnél, a víz önmagában teljesen elegendő a tisztálkodáshoz.
2020. ápr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Retkes maradsz, ennyi. A viz nem oldja a borodon felgyulemlo olajat, zsirt, azt maximum a torolkozovel lesikalod utana, ugy ahogy.

A nemiszervedet sem tudom, hogy gondolod igy tisztan tartani, mondjuk fugg attol is, no vagy vagy ferfi, de a penisszagot azt nem fogja lemosni a viz :DDD (A futotarsas valaszolo lehet ruhaban nem erezte rajta, de az fix, hogy ha lekerulne a nadrag, beajulna tole az ember.)

2020. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Elméletileg a bőrnek van öntisztuló folyamata. Régen is csak vízzel fürödtek. :).
2020. ápr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó ezt megcafolnam, nekem mamám nem egyszer mesélte hogy otthon foztek a szappant.

Egyébként én is azt mondom, hogy retkes maradsz. Pont ma voltam futni, de még így is budos vagyok utána, hogy használok dezodort. A borodrol a koszt meg zsírt a víz nem oldja fel.

2020. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Összefoglalva: tiszta leszel ugyan, de büdös.
2020. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz amit mondanak egy páran, nyilván nem próbálták ki. Nekem nagyon érzékeny a bőröm és az orvosom ajánlotta, hogy ne használjak semmit. Az arcom fürdés előtt meg szoktam mosni arclemosóval, valamint a hajam egy lush-os szilárd samponnal mosom de úgy hogy behjolok a kád fölé tehát zuhanyzás közbe SEMMIT nem használok. A családomban én csinálom egyedül és soha senki nem mondta hogy rossz illatom lenne. kókuszolajjal borotválkozok és dezodort természetesen használok. Elsőre nagyon nehéz lesz megszokni de én kb.2 hónapja nem használok és már eszembe se jut tusfürdőhöz nyúlni. Egy fürdő-szivacsot vettem, hogy azért rendesen meg tudjak mosakodni de ennyi. Én ajánlom!!!!
2020. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!