Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hidegfront hatására vérnyomás...

Hidegfront hatására vérnyomás ingadozás és rossz közérzet?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy.Mindig nagyon panikolos voltam már gyerekként is .21eves vagyok és mára már panikrohamok szoktak rámtorni .Ezek alltalaban félelem érzettel ,magas pulzussal és 149es vérnyomással szokott lemenni .Alltalaban egy két óra alatt helyre áll .Voltam sürgősségin is ,megvizsgálták a szívemet ,adtak nyugtatót majd hazakuldtek azzal hogy,csak panikbeteg vagyok.Mai nap viszont azt vettem észre hogy,az előző este nagyon rosszul aludtam és nyugtalan voltam.Masnap felkeltem ,kialvatlan,feszült voltam .A vérnyomásom megmerve 125 és 149kozott ugrált .Pulzusom is 80 és 120 között volt.Nagyon nyugtalannak éreztem magamat ,rossz volt a közérzetem és zaklatott voltam . Elképzelhető hogy a mai széles hidegfront miatt voltam rosszul?ugyanis ugyan ezeket a tüneteket írták .Nagyon félek ,és pánikban vagyok,mit tudok tenni hogy ne legyen semmi bajom?Nagyon félek ne hogy valami komoly bajom legyen
2020. máj. 3. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy a pánik miatt magas a vérnyomásod főleg ha magas a pulzus is.

21 évesen szinte teljesen biztos, hogy semmi baj a szíveddel és a vérnyomásoddal főleg ha mérsz 125 ös vérnyomást is valószínű az a nyugalmi vérnyomásod tehát teljesen tökéletes.

Érdemes néha-néha megmérni de ne méregesd napi szinten főleg hacsak bepánikolsz tőle.

A pánikbetegségeddel fordulj pszichológushoz ha eddig nem tetted volna ő majd segít.

2020. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod , megnyugodtam .Gyakran szoktam mérni a vérnyomásom ,és mindig 130alatt szokott lenni ,néha megy csak fel 130felé .Illetve sportolok is , zöldséget gyümölcsöt fogyasztók,nem dohányzom és nem iszok sem kávét sem energiaitalt.De azt is olvastam hogy a hidegfronti hatás fel tudja erősíteni a pszichés betegségeket .
2020. máj. 3. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak egy pánikos állapotban mérted és azért ment fel egy picit jobban.

Teljesen jó az életmódod is.

Mint írtam egy pszichológus talán tud egy picit segíteni a pánikon is, tudom, hogy rossz.

2020. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most front is van egyebkent, en is furcsan voltam most. Erre mi, panikbetegek azonnal ugrunk, ha barmi szokatlant eszlelunk magunkon. Azt ereztem, hogy semmihez nincs kedvem, de megis tortenjen mar valami, mert menten panikrohamot kapok. Lefekudtem egy fel orara, picit aludtam es helyrejottem egy darabig megint. :)
2020. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok és már reggel rossz közérzettel ébredtem. Ingerült voltam, fájt a fejem.. én is megmértem a vérnyomásom és magasabb volt, mint szokott/kellene. Szerintem tuti a frontok miatt..


26N

2020. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egész éjjel nyugtalan voltam ,nem tudtam aludni ,becsuktam a szemem akkor nem tudtam ellazulni,mindenféle hülyeség járt csak a fejemben.Ejjel minden órában mertem a vernyomast ,143-151kozott cikazott ,rémes éjszaka volt .Néha néha sikerült bebobiskolnom .Viszont másnap már korán fent voltam ,és kb mint a mosot kaki olyan voltam .Vettem egy forró pancsit akkor jó volt egy darabig .De megint ugyan azok a panaszaim 145/80as vérnyomás ,rossz közérzet ,nincs etvagyam .Most fogok kiváltani valariana Relaxot ,hátha az segít valamit
2020. máj. 4. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent ez meg nem veszesen magas vernyomas. A pulzusod mennyi?
2020. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes mert valóban nem tűnik soknak .A pulzus van hogy 86 de van hogy 75.Erdekesseg az is hogy , kimentem füvet nyírni ,és mértem egy 133/70et most pedig egy 141/76ot.
2020. máj. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!