Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen magas a pulzusom? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Napközben nyugalmi állapotban is 90-100 között van a pulzusom. Ha ideges vagyok, nem ritka, hogy 150 fölé is megy, ha meg mozgok, el se tudom képzelni mennyi lehet.

Este viszont csak 60 és 80 között szokott lenni.

18 éves vagyok.


2020. máj. 6. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ideges vagy, szorongsz? Orvosnak mindenképpen el kellene mondani. Addig is igyál elég folyadékot.
2020. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is állandóan 90-100 körül van az órám szerint, de nem vagyok biztos benne, hogy megbízható... Nem értem, miért lenne mindig ilyen magas, mikor semmi bajom.
2020. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem szoktam ideges lenni, csak néha, de amúgy kifejezetten nyugodt típus vagyok. Igazából gyerekkoromban is mindig nagyon magas volt a pulzusom.

És a vérnyomásom is elég magas a koromhoz képest.

2020. máj. 6. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Energiaital, kávé, cigi megszüntetése ha volt eddig! Ha szorongsz szedj valeriana relaxot, ha tartósan magas fordulj orvoshoz írjon fel pl. b-blokkolót. Ha nyugalmi helyzetben mérted és csak 60-80 akkor szerintem rendben van, vélhetően szimpatikus hatás alatt mérted magadon.
2020. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak este 60-80 körüli a nyugalmi pulzusom. Napközben 90-100 körül van.

Egyedül 3in1 kávét iszok néha, de abban alig van koffein.

Amúgy eddig nem igazán érdekelt, de valamelyik nap teljesen nyugalmi állapotban 107 volt, rájöttem, hogy ez már nagyon sok.

De alapból is mindig 90 valamennyi.

2020. máj. 6. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:
A pulzus 100 ig normálisnak mondható.
2020. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A magas pulzusszám terheli a szívet, jóval többet kell így dolgoznia. Keress fel egy kardiológust, vizsgáltasd ki magad. Felírhat béta-blokkolót, az segít kordában tartani a pulzusod és csökkentheti a vérnyomásod is.
2020. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs pajzsmirigy tulmukodesed? Pl sokat eszel, de vekony vagy?

Amugy gyanakodnek stresszre, hogy esetleg te nem idegeskedsz, de elnyomod melyebbre.

2020. máj. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Elég vékony vagyok, de nem eszek sokat, úgyhogy nem hinném, hogy az lenne.

2020. máj. 7. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!