Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Meg fogok halni magas...

SOS! Meg fogok halni magas koleszterin miatt? NAGYON félek! 36/F

Figyelt kérdés

Az utolsó (tavaly augusztusi) laboreredményem alapján 7.9-es volt a koleszterinem, azóta nem voltam laborvizsgálaton (ugye mindannyian tudjuk hogy miért)... Akkor már emlékeim szerint egy jó ideje nem szedtem a koleszterin-csökkentő gyógyszert, de arra már nem emlékszem anno miért hagytam abba, viszont azóta sem szedem... Amúgy nem szoktam csak úgy gyógyszerek szedését abbahagyni, általában komolyan veszem ezeket a dolgokat, a pszichiátriai gyógyszereimet is folyamatosan szedem 16 éve (ezek okozták valószínűleg a nagyfokú elhízásomat és a koleszterin-problémámat is)... Az étrendem nem éppen egészséges (finoman fogalmazva) már nagyon régóta, és NAGYON félek, hogy azóta esetleg még tovább növekedhetett ez a 7.9-es érték... Ugyanis azóta mint írtam nem volt labor, nem szedtem a koleszterin gyógyszert, és eltelt már több mint 9 hónap...

Szerintetek ettől meghalhatok/lebénulhatok előbb-utóbb (mondjuk agyvérzés vagy színinfarktus miatt), ha továbbra is így folytatom? Holnap konzultálok a háziorvosommal ez ügyben mindenképpen, és ha lehet, iratok fel vele koleszterin-csökkentő gyógyszert, de laborvizsgálatra még biztosan nem mehetek egy jó ideig (ezt ma az asszisztensnő mondta)...

Amúgy anyukámnak is magas a koleszterinje, de ő szed rá gyógyszert folyamatosan, erről korábban tettem már fel itt kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

NAGYON félek, hogy valami komoly bajom lesz emiatt előbb-utóbb, hogy ilyen sokáig (feltehetően) nagyon magas volt a koleszterinem... Szerintetek?



2020. jún. 3. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Lehet. Nem lehet tudni. Bajod biztosan lehet tőle. Írtad, hogy az életmódod nem a legjobb. Ha félsz legalább egy jó motiváció egy jobb élet felé. Fogyással illetve azzal, hogy jobban étkezel kutatások szerint sokkal jobban lehet csökkenteni a koleszterinszintet mint simán koleszterincsökkentővel. Most legyen az a legfontosabb, hogy fogyj le egy normális szintig illetve étkezz egészségesen. A koleszterincsökkentőt meg orvos utasításai szedd mindig addig ne hagyd abba amíg ő nem mondja.
2020. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Megsúgta egy orvos, hogy a koleszterin értéket megemelték azért, hogy fogyjon a gyógyszer. 10-es értéknél kezdjél el aggódni és orvoshoz fordulni. Ja és nekem is 7,9, de nem parázok.
2020. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Változatos étrend, sok mozgás! Ezt ajánlaná egy orvos is.

A változatos étrendbe pedig MINDEN beletartozik, úgy is mint a húsok, a tojás, a tejtermékek (kivéve, ha valamire allergiás vagy), zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, pékáru. De mindenből csak keveset, és változatosan. Anyum így fogyott le.

Mi pl. most salátázunk, amiben mindig van zöldség, gyümölcs, esetenként tengeri herkentyű, vagy sovány hús (csirke, pulyka), és natúr joghurtos öntet. Amit mi magunk készítünk. Mellette én pl. ebédre rendesen eszek levest és másodikat is, este salátázom. És fogyok. Ja, mozgok is mellette, emgvan a napi egészségügyi sétám.

2020. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
2-es vagyok. Hiába szavaztatok le, gyógyszer lobbi az egész.
2020. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!