Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néhány napja súlyosan megütött...

Néhány napja súlyosan megütöttem a mellcsontomat. Enyhén feldagadt, és fáj. Lehetséges-e, hogy az említett csont elrákosodik, és ha igen, hogyan lehet megelőzni ezt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet előzni. Úgy, hogy elmész orvoshoz.
2010. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy elrákosodhat-e, de komolyan megsérülhetett. Mindenképpen menj el vele orvoshoz.
2010. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, így fogok tenni!
2010. júl. 31. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem leszel attol rakos, hogy beutotted magad, es plane nem lesz belole tapinthato daganat par nap alatt. Valamilyen zuzodas lesz az, menj orvoshoz.
2010. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a tapintható dudort észleltem daganatnak, csak azt tudom, hogy a mellrák kialakulhat ütéstől is évek múltán, és tudni akartam, csontrák alakulhat-e ki ilyentől. Háziorvoshoz menjek?
2010. aug. 1. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. A mellrák nem ütéstől alakul ki, hanem az ütés miatt mennek orvoshoz és ekkor fedezhetik fel a rákot, ami már az ütés előtt is ott csücsült. Sokszor volt már, hogy autóbaleset miatt kértek hasi UH vizsgálatot és ekkor derült ki vese, vagy petefészek tumor.

Tehát a "mellcsont" (ami ugye nincs, csak szegycsont) sérülésével sebészeti szakrendelést keress fel. Ott eldöntik, hogy szükséges-e röntgen vizsgálat, vagy bármi egyéb kezelés. Rák miatt ne aggódjál és jobbulást!

2010. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!