Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 14 hónapja tartó szédülést mi...

14 hónapja tartó szédülést mi okozhat, ha az állapotom nem romlott?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal kezdődött, amikor az állatkertben furán éreztem magam, mintha a föld fölött lépdelnék vagy hajón lennék. Aztán fokozatosan egyre gyakrabban előjött. Biciklizés közben volt, hogy le kellett pattannom róla és leülni, mert azt hittem elájulok, de 2-3 mp újra felugrottam, hogy elmúlt. Otthon az elején nem éreztem semmiféle imbolygást, csak mihelyt elhagytam a lakást. Bevásárlóközpontokban gyakran szédülök, van olyan érzésem, hogy el fogok ájulni. Néha húz a feje, mintha tompa lenne.

De ezek nem egyfolytában vannak, hanem időszakonként. Pl. a mostani április nagyon jó hónap volt, semmilyen tünetet nem produkáltam, de azóta megint előjött.


2020. jún. 24. 15:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Orvoshoz már nem nagyon merek menni, mert tavaly már szinte felsóhajtva várt, mert úgy gondolja, hogy hipochonder vagyok. Kivizsgáltak tavaly a kardiológián, neurológiusnál is voltam év elején, de nem igazán firtatta, hogy menjünk tovább. Azt javasolta, hogy ha erősödve a fejfájásom, akkor keressem meg. Ami azóta se múlt el, hanem időközönként az is előjön.
2020. jún. 24. 15:29
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez rengeteg dologtól lehet,de akár pszichésen is.

Fül-orr gégészetet még felkeresném a helyedben ,vérkép+vizelet ,abból már sok dolog kiderül .

Hormonális okoktól kedzve,egy banális problémán kerezstül (pl alacsony vérnyomás,amivel sehol nem foglalkoznak,nem kóros,de okozhat ilyet) ,egész komoly gondokig (pl sclerosis multiplex) is lehet . Mindenképp menj újra orvoshoz,harcold ki az alapos vizsgálatot.

2020. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Banna97 ***** válasza:

Szia! Migrén is okozhatja!

Nekem is migrénem van, és az nem azt jelenti hogy erős fejfájás társul hozzá. Pl nekem van hogy csak szédülök és hányingerem van, ugyanúgy időszakosan mint neked. Ez is lehet egy probléma.

Annyi bizonyos, hogy egy vérképet érdemes lenne csináltatnod, valamint nagyon sok folyadékot fogyassz, az általában segít a tompaságon

2020. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondtam akkor a neurológusnak, hogy félek tőle, hogy SM vagy daganat, de csak legyintett.

A vérnyomásom nem alacsony.

31 éves vagyok normál test súllyal.

Vérképem kb másfél éve volt.

2020. jún. 24. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem menj el egy nagylaborra elsőkörben .Jól teszed,hogy nem veszed félvállról . Az SM-hez már kicsit túlkoros vagy szerencsére ha az átlagot nézzük,de én is azért említettem,mert sajnos az egyik barátnőmnek anno időszakos szédüléssel kezdődött . Nem megijeszteni akartalak persze,lehet,hogy egy sima vér+vizeletvizsgálat során kiderül az oka
2020. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Teljes mértékben magamra ismertem. Szóról-szóra.

Én végigjártam mindenféle orvost ami létezik,találtak is 1-2 dolgot (hiszen a betegséget keresni kell)

De semmi nem magyarázta a tüneteimet.

Én azt tanácsolom,kérj egy teljes vérkép vizsgálatot,és csináltass egy MR-t (akár fizetős alapon mert rengeteget kell várni a tb-s mrre) max 15.-ezer.

És ha a vizsgálatokon nem találnak semmit,akkor pszichiáter.

Én is ott kötöttem ki,de én váltig állítottam hogy nekem fizikai problémám van,és nem lelki.

Végül kaptam antidepresszánst,és 2 hét múlva minden tünetem megszünt.

Életemben nem gondoltam volna,hogy a depresszió ilyenre képes,és úgy hogy fel sem ismertem magamon,és mások se vették észre rajtam.

2 évet szenvedtem a szédüléssel

2020. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden egyes orvosi papírra diagnozisnak odaírják a depressziót is lehetséges oknak. Nincs okom rá. Ez egy vicc.
2020. jún. 24. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Migrén is okozhatja. A csendes migrénhez nem társul fejfájás csak egyéb jó kis tünet...

És az SSRI gyógyszerek is segíthetnek, depressziótól függetlenül is sokat adják migréneseknek megelőzésre.

2020. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagy labor megvolt. Eredményre várok. Ezen kívül kaptam beutalót neurológushoz CT-re és pszichiáterhez.
2020. júl. 4. 19:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Mai nap: Tompa fejfájás délutántól, szédülés, ami fizikai munkától enyhül, fényes foltok a látótérben (nem migrén aura).
2020. júl. 4. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!