Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet attól hányingerem, hogy...

Lehet attól hányingerem, hogy egész nap alig ettem?

Figyelt kérdés
Strandon voltam ma, és egésznap nagyon keveset ettem, 2-3darab szendvicset egész nap. Most van időm normálisan enni (rántott hús, sült krumpli), de kb egy fél órája enyhe gyomorfájásom és émelygésem van, plusz jön a savam (refluxos vagyok). És ez miatt most nem merek enni, pedig most már tudnék, de nem merek, nehogy rosszabbul legyek a kajától és ne adj Isten, kihányom. Félek nagyon a hányástól, emetofóbiám van. Ugye ez csak azért van mert alig ettem és nem kaptam be semmilyen hányós vírust?:(

2020. jún. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
lehet. meg valszeg kaptál egy enyhe kis napszúrást is..
2020. jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, csak attól. Ki is merülhettél, a nap is megsütött, kell az energia. Végső esetben vegyél be egy Daedalont.
2020. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

dobj be egy 20 mg-os Pantoprazolt és nem jön fel a savad csak sokáig ne használd mert nem egészséges hosszútávon

Egyél rendesen mert az üres gyomor főként gyomorideget csinál és gyomoridegtől is lehet hányingered

2020. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ettem egy keveset, jobban vagyok. Csak annyira megkeseríti az életem, a mindennapjaim ez a rettegés, hogy nehogy elkapjak valami hányós vírust.:( a napszúrás nekem is a fejembe volt, de mindig árnyékba voltam, a vízben pedig mindig vizeztem a fejem tetejét, nehogy baj legyen.
2020. jún. 29. 02:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Oke, elkestem, de siman. Az ehsegtol egy ido utan ellenkezo hatas jon elo, emelyges, gyengeseg, etvagy elmegy. Kerulom, hogy eljussak idaig, ha volna, akkor iztelen kekszet, ketszersultet majszolok, amig jobban nem leszek.
2020. jún. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A félelem nagyon nagy immunrendszergyilkos! Ha félelemmel gyengíted, az egész tested veszít az energiájából, tehát hányinger, rossz közérzet lép fel. Felejtsd el a pic5ába ezt az agyonmisztifikált vírust, és éld az életedet!


"dobj be egy 20 mg-os Pantoprazolt és nem jön fel a savad csak sokáig ne használd mert nem egészséges hosszútávon"

Nem csak hosszú távon! A refluxot nem a sok és erős, hanem a kevés és/vagy gyenge gyomorsav okozza. Minél erősebb ugyanis a gyomorsav (ideális esetben 1,2pH lenne), annál jobban összerántja a nyelőcső záróizmát, tehát annál kevésbé tudna visszaszivárogni. Ha hajlamos vagy a refluxra, egyél egyszerre kisebb mennyiséget, azt alaposan rágd meg, és előtte/utána fél óráig ne igyál semmit.

2020. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!