Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jön ennyire a savam a...

Miért jön ennyire a savam a kávétól?

Figyelt kérdés
Előbb ittam kávét, és most nagyon furcsán érzem magam, általában nem szokott ilyen lenni. Nem hogy felébresztett, még jobban elnyomott, jön a savam tőle és enyhén fáj a hasam is. Pedig nem is iszok erőset, sok tejjel iszom és csak napi 1et. Miért van ez? Félnem kellene?

2020. júl. 11. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Félni nem kellene. Nekem reflux miatt van ez. Szerintem a plusz tej is okozhat ilyen problémát. Esetleg próbálj meg sima kekszet enni ilyenkor. Az éhgyomor sem tesz jót ha arra iszol kávét. Esetleg előtte ha nem tudsz enni akkor egy pohár víz is megfelel.
2020. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok tévhit kering a refluxszal kapcsolatban. A legnagyobb átverés, hogy a sok, vagy túl erős gyomorsav okozza. Egy egészséges gyomornak 1,2pH a kémhatása. Baromi erős sav. És minél erősebb, annál jobban összerántja a nyelőcső záróizmát. Tehát minél több, vagy erősebb a sav, annál kevésbé tudja felverekedni magát a nyelőcsőbe.

A kávé lúgos kémhatású, erősen semlegesíti a gyomorsavat így az nem tudja lezárni a nyelőcső záróizmát.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Lizin nevű ízfokozó (ami tulajdonképpen egy esszenciális aminosav) is okozhat refluxot, mert lokálisan blokkolja az Arginin hatását, lecsökken a NO, és a simaizmok (a nyelőcső záróizma is az) kapilláris keringése leromlik. Miután pedig a Lizint minden bolti szarba belenyomják, csak idő és szerencse dolga, hogy kinek melyik szerve mondja be előbb az unalmast.

2020. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!