Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egyszer véres a székletetek...

Ha egyszer véres a székletetek, ti rohannátok dokihoz?

Figyelt kérdés

Az imént véres volt a székletem, és annak ellenére, hogy havi vérzésem is van, nem szokott ilyen jellegűen véres lenni, így megijedtem. Hasi fájdalmam nincs, bár picit fel vagyok puffadva.

Mivel ez az első ilyen eset, nem tudom, kezdjek-e pánikolni, és rohanjak a dokihoz reggel, vagy várjak a következő székletemig? Ti mit tennétek?


Légyszi csak kulturált válaszokat írjatok. Nem tudom, hogy én reagálom-e túl, vagy más is ennyire megijedne a helyemben?


2020. júl. 16. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem rohannék.

Lehet hogy egy keményebb széklet felsértette odabent.


De nem lehet hogy a "havi vérzés" valahogy odakerült és te azt hitted hogy a székleted az?

2020. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet egy enyhe repedés a keményebb széklet miatt, nálam is előfordul néha. Kenegesd spertivel, és egyél rostosabb kaját, igyál több vizet, esetleg útifű maghéj koktélt is ihatsz reggelente.
2020. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem, sajnos nekem gyakran vérzik az aranyerem pl, sokszor a széklelet is megszínezi. Te mit láttál rajta?
2020. júl. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell rögtön dokihoz menni.

Velem is előfordult egyszer, hogy véres volt a WC papír, viszonylag soknak is tűnt, de következő alkalommal már nem látszódott semmi piros.

Én akkor elmentem dokihoz (nálam más bélpanaszok is vannak), a proktológus azt mondta, hogy simán okozhat vérzést, ha egyszer - egyszer kemény a széklet, lehet, hogy kicsit felsértett.

Egyébként aranyér is lehet, az nem mindig fáj, így nehezebben észrevehető.

Ha 1-2 napon belül visszatér, vagy ha túl soknak ítéled a vért, esetleg elkezd fájni, akkor szerintem érdemes elmenni.

2020. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából megnyugtatott mindegyik. Hajlamos vagyok a szorongásomat a fizikai egészségemre is kivetíteni. A keményebb széklet miatti vérzést simán el tudom képzelni, csak ezúttal olyan sok volt a piros vér a wc-ben, hogy kicsit megijedtem, mert a havi vérzéstől inkább vöröses szokott lenni a víz.


Köszi mégegyszer, akkor ennyitől nem fogom halálra aggódni magam, csak jobban odafigyelek :)

2020. júl. 16. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!