Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Migrén megelőzésére szed...

Migrén megelőzésére szed valaki folyamatosan gyógyszert?

Figyelt kérdés

ha igen milyet és használ e?

emlitették nekem a topamaxot.

én jelenleg csak imigran sprintet szedek alkalmanként,de egyre több migrénem van és egyre kevésbé hat a gyógyszer.gondoltam valamit folyamatosan kéne hátha nem lesz migrénem,mert már megőrülök tőle.


2010. aug. 4. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szedtem (de azt hiszem megint el kell kezdenem).

Tryptil a neve ez egy gyógyszer amit használnak depresszió kezelésére is. (nem voltak depressziós tüneteim, csak a migrénre írták fel). Két oldala volt a dolognak: nem volt migrénem (néha néha fájt a fejem, de nem migrénes roham volt), viszont mellékhatásként napi 10-12 órákat aludtam. Ezért is hagytam abba, mert hiába mentem el este 10-kor aludni délután amikor hazaértem egyből elaludtam..

A suliban tanultam róla, hogy ez depresszióra kifejlesztett gyógyszer és úgy döntöttem nem folytatom. Most elég gyakran van migrénem muszáj lesz megint elkezdenem szedni, mert különben lóghatok heti 3x a fősuliról migrén miatt.

A gyógyszert Finnországban kaptam, nem otthon. (azt nem tudom, hogy otthon is van-e).

2010. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. És használ. Az első fajta tablettának kellemetlen mellékhatása volt az orgazmusképtelenség, de az orvos a kontrollnál rákérdezett, és utána másikat írt fel. Ezzel semmi problémám, és a fejem sem fáj azóta annyit. 2-3 hetenként egy hét helyett csak 2-3 havonta. Ilyenkor kifejezetten migrénre való gyógyszert veszek be, és az hat.
2011. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
leirod a gyógyszerek nevét?én most sibeliumot kaptam ,folyamatosan szedem,havi5 migrénem van,de ha beveszem az imigran sprintet sokkal hamarabb hat.tehát enyhébb...de viszont hatalmas lett az étvágyam tőle.
2011. márc. 4. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Most láttam meg a kérdésed. Az első gyógyszer Citalopram-ratiopharm volt, a második pedig a Sertralin Sandoz.
2011. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!